Παρτιζάν - Μπούντουτσνοστ 82-66: Πρώτο βήμα στα ημιτελικά για τον Ομπράντοβιτς

Η Παρτιζάν του Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς, υπό το βλέμμα των Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς και Σάσα Πάβλοβιτς, επιβλήθηκε της Μπούντουτσνοστ με 82-66 και έκανε το 1-0 στη σειρά των ημιτελικών.

Αυτή η ευκαιρία δεν πρέπει να χαθεί για την Παρτιζάν. Ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς το γνωρίζει καλύτερα απ' όλους. Φρόντισε να το υπενθυμίσει στους παίκτες του, αφού πριν το τζάμπολ βραβεύτηκε ως ο κορυφαίος προπονητής της σεζόν.

Με την Παρτιζάν να καλείται να ξεπεράσει το σοκ του αποκλεισμού από την Μπούρσασπορ, για το EuroCup, στο ίδιο γήπεδο. Οι γηπεδούχοι, με τους Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς και Σάσα Πάβλοβιτς να βρίσκονται στις εξέδρες, ουσιαστικά καθάρισε το ματς στο 2ο δεκάλεπτο. Προηγήθηκε με 41-28 στο ημίχρονο και στη συνέχεια όλα έγιναν πιο εύκολα.

O Ζακ ΛεΝτέι ήταν ο πρώτος σκόρερ με 19 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Κέβιν Πάντερ με 13. Για την Μπούντουτσνοστ ο Ντι Τζέι Σίλεϊ είχε 16 πόντους.

H σειρά κρίνεται στις δύο νίκες, με το επόμενο ματς (15/5) να είναι στην έδρα της Μπούντουτσνοστ.

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 41-28, 61-49, 82-66

@Photo credits: KK Partizan