Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων

Newsroom
Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων

bet365

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα (6/2) με αναμετρήσεις και στους τέσσερις ομίλους της κατηγορίας.

Δείτε τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τις βαθμολογίες ανά όμιλο στην Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Ηλιούπολη-Πανιώνιος 77-26
Ατρόμητος Πειρ.-Άμιλλα 2000 68-41
Εύνικος-Άρις Καλαμάτας 80-31
ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Αιγέας Χίου 76-39
Θησέας Παναγιούδας-Φοίνιξ Πειραιά 53-79

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Εύνικος-Αρις Καλαμάτας 80-31
Διαιτητές: Λαζόγκα – Τσατταλιού
Δεκάλεπτα: 24-12, 41-19, 60-21, 80-31
Εύνικος (Βελτσιστας-Βανας): Καραγιάννη 11, Εμμανουηλιδου 5(1), Ράδη 6(1), Καίσαρη 9, Ρομπότη 3(1), Ισκιόγλου 14, Παπαδοπούλου 11(1), Βούλγαρη 10(2), Κεσσέ 9(1), Τσέντζου 2.
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Στάσιμου, Παπαδημητρίου 8, Μπάκου 6, Αντωνοπούλου Μ., Μπούζα, Χονδρουδάκη 2, Σούτα, Παπαδοπούλου 7, Αντωνοπούλου Β. 8.

Ηλιούπολη-Πανιώνιος 77-26
Διαιτητές: Γαραντζιώτης-Κουλουμπαρίτσης
Δεκάλεπτα: 24-4, 37-7, 59-17, 77-26
Ηλιούπολη (Φέξης): Διαμαντοπούλου 2, Κάραλη 10(2), Ζαρόκωστα 10, Αρβανίτη 4, Αλεξιά 10, Τσαγκαροπούλου 6, Σλούκα 9(3), Κορρέ 17(2), Νικολαϊδου 3(1), Βουγιούκα 3, Γκουζέλου 3.
Πανιώνιος (Παπαζαφειρόπουλος): Κριτσιδήμα 4(1), Πλώτα 5, Μαχλά 5(1), Παντοπούλου 3, Παναγοπούλου, Καμπιτσιούλη 2, Καντζιάν 2, Παπάζογλου, Μπιλή 1, Παπακωνσταντίνου 1, Γερακάρη, Ανδρονικίδου 3(1).

Ατρόμητος Πειρ.-Άμιλλα 2000 68-41
Διαιτητές: Κηπώσης, Τσαούση
Δεκάλεπτα:15-10, 32-17, 46- 33, 68-41
Ατρόμητος (Χρυσοβελιδης): Καρρά 10 , Καλογήρου 11 , Αλάτσα 2, Καραπατάκη , Καλογεροπούλου , Γιαννικάκη 8(2), Μάλαμα 14(2) , Καλαφάτη, Ιφτι, Οικονομάκη 6 , Σδρένια 9 (1), Μπαρμπαλια 8.
Αμιλλα 2000 (Τσουκαλας): Μαγκλαρη, Τσουκαλά 5, Μιχαλου 2, Πολυχρονοπούλου, Μαγκλαρη 12, Κοκκωνη, Παππα, Τρυφωνιδη 6, Σιαμπου 13, Παπαζαφειροπουλου 3(1).

Θησέας Παναγιούδας – Φοίνικας Πειραιά 53-79
Διαιτητές: Πετράκης Ιωάν.-Μύζικας
Δεκάλεπτα: 10-25, 26-45, 44-62, 53-79
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Ξένου, Κουγιουμτζή, Κωστάκη, Νάκη 9(3), Δήμου 20, Κότσι, Κούση 1, Καρακλά 2, Αλασχκάρ 7, Ταμπάκου 14.
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης – Τιόπουλος): Γραμματικού 14, Μαγγίρα 8, Ευμορφοπούλου 20, Βρακα 19(2), Στεφάτου 12(1), Καρελα 4, Οικονομοπούλου 2.

ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Αιγέας Χίου 76-39
Διαιτητές: Γεωργόπουλος, Σάλτας
Δεκάλεπτα: 17-07, 28-15, 45-24, 76-39
ΑΟ Αργους Οι Δαναοι (Τορβάς): Χρυσοστομίδου 10, Αλμπέρτου 2, Δανούση 20(2), Μπαλλά 10, Μπενέκη, Στρατή 12, Κεχαγιά 19 (2), Καγιαννά, Μπακάλη 3, Μπούνου.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής): Κοτσία 3(1), Δάνδουλα 6, Γιαμμαλίδου 1, Μπατή, Ατζαβέ 4, Καρούση 3, Κοματσιούλη 14(3), Σβορώνου 8, Άγκο.

7

Η βαθμολογία

1. Εύνικος 20
2. ΓΣ Ηλιούπολης 19
3. Φοίνικας Πειραιά 18
4. Δαναοί Αργους 17
5. Ατρόμητος Πειραιά 16
6. Αρις Καλαμάτας 14
7. Αμιλλα Τρίπολης 12
8. Αιγέας Χίου 12
9. Πανιώνιος 12
10. Θησέας Παναγιούδας 10

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 13/2)
Αιγέας Χίου-Θησέας Παναγιούδας
Αρις Καλαμάτας-Δαναοί Αργους
Αμιλλα Τρίπολης-Εύνικος
Πανιώνιος-Ατρόμητος Πειραιά
Φοίνικας Πειραιά-ΓΣ Ηλιούπολης

2ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Πρωτέας Βούλας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 65-42
Ιπποκράτης-ΚΑΟ Μελισσίων 44-55
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αμύντας 42-53
Αθηναϊκός-Τερψιθέα Γλ. 46-50
Αγ.Παρασκευή-ΑΕ Σαντορίνης (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Ρεπό: ΑΕΚ Περιστερίου

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ιπποκράτης Κω – Μελισσια 44-55
Διαιτητές: Αγγελής, Νικολάου
Δεκάλεπτα 9-8, 18-24, 33-42, 44-55
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 7 (1), Μίλκοβιτς 4, Καλαβρία, Κοντού, Πατμίου, Κιλιμάτου, Κατιόκα 4, Καλυμιοναρή 10 (3), Σβύνου 2, Χρυσάκη 14, Ψαρού 3, Κουντουριώτη.
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π – Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 2, Βόσσου, Ανδρικοπούλου 10 (2), Παλαμάρη, Πατέρα, Καραχάλιου 9 (1), Κοιλιαρίδη 4, Τάρλα 9 (1), Χιώτη 8, Βελέντζα 7 (1), Τίγκα 1, Παρθενίου 5 (1).

Αθηναϊκός – Τερψιθέα Γλυφ. 46-50
Διαιτητές: Παπαγεωργίου Δημ.-Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 15-10, 28-20, 34-36, 46-50
Αθηναϊκός (Μαρώσης-Φαραός): Χελιώτη 15, Μπέκιου, Κουτσίριμπα 5, Γεροντή, Τζέμη 2, Κοιλιά 5(1), Τραγουστή 6, Καρυοφύλλη 2, Τζίκα 11(2), Γοργογιάννη, Παπαγεωργίου.
Τερψιθέα Γλυφ. (Βασιλάκος): Κορδαλή 4, Ιωαννίδου 22(2), Κατσαρέα, Αγκάι, Λαμπράκη 4, Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού 3, Καντέλη 9, Μπακάλη 8, Μουστάκα.

Πρωτέας Βούλας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 65-42
Διαιτητες: Χρόνης – Τσιμινίδης
Δεκάλεπτα : 10-12, 37-22, 54-33, 65-42
Πρωτέας Βούλας (Μίχα – Κουτρόγιαννου): Χατζηβασιλείου, Ξενιτοπούλου, Σπαθάρου 4, Κουζούκα, Χατζηδάκη, Ζουρνή 8, Σακελλαρίου Ο. 17(3), Χατζηγιακουμή 10(2), Αναστασοπούλου Μ. 14(1), Σκουμπάκη 7(1), Αναστασοπούλου Χ. 5(1), Σακελλαρίου Ν.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Νικολαιδου-Τσιαντης) Πολιτοπούλου 10(1), Φρέρη, Τσιμπίδη 2, Γεωργακοπούλου, Καλομιτσίνη 1, Στεφανίδου 5(1), Γρηγοροπούλου 1, Μπλιθικιωτη 3, Τσάμη 4, Κουλούρη, Γιαμπάνη 12(1), Κυριακοπούλου 4.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αμύντας 42-53
Διαιτητές: Αυγερινός-Περδετζόγλου
Δεκάλεπτα: 11-12, 21-20, 30-37, 42-53
ΕΦΑΟΖ (Σκαρλάτος) : Παντελή 3(1) , Δερμιτζάκη 7(1), Τσάτση , Μάνου, Χόνι 2,Νίτσογλου 7 , Στεριοπούλου 15(3) , Ψαρρού , Πασιατζή , Τριανταφύλλη , Κριμιτζα 8, Καλαιτζιδάκη.
Αμύντας (Δρακάκη – Λιάκου): Σιδηροπούλου, Κλείτσα 4, Μαργώνη 6 (1), Κοντογιάννη 2, Λιναρά 2, Πατσιώτη 2 , Πολιτοπούλου 19, Ντάνου Γ. 16(4), Μαζαράκη , Αθανασουλία , Ντάνου Α. 2, Βαρβιτσιώτη.

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 23
2. Αμύντας 21
3. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 20
4. ΚΑΟ Μελισσίων 19
5. Αγία Παρασκευή 17
6. ΑΕ Σαντορίνης 17
7. Τερψιθέα Γλυφάδα 17
8. Αθηναϊκός 15
9. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 14
10. ΑΕΚ Περιστερίου 14
11. Ιπποκράτης Κω 12
* Εκκρεμούν οι αγώνες Μελίσσια – Παρασκευή (12η Αγωνιστική) και Αγ.Παρασκευή-ΑΕ Σαντορίνης (13η Αγωνιστική)

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 13/2)
ΚΑΟ Μελισσίων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΑΕ Σαντορίνης-Ιπποκράτης Κω
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Αγία Παρασκευή
Τερψιθέα Γλυφάδα-Πρωτέας Βούλας
ΑΕΚ Περιστερίου-Αθηναϊκός

3ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 42-79
Λασσάνης Κοζάνης-Απόλλων Πτολεμαΐδας 66-49
ΑΓΕ Πιερίας-Αργοναύτες Αγρινίου 39-71
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Πιερικός Αρχέλαος 63-59 (παρ.)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Λασσάνης Κοζάνης-Απόλλων Πτολεμαΐδας 66-49
Διαιτητές: 12-11, 30-21, 52-39, 66-49
Δεκάλεπτα: Κλεπουσνιώτου-Ντόντης
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Λαβαντσιώτη Δ. 2, Κοτζαϊτση 18(2), Χωλοπούλου 13, Μεντεσίδου 7, Καραμούζα, Γεωργοπούλου 4, Λαβαντσιώτη Α., .Παπαδοπούλου 2, Ζυμπίδου, Κρανιώτη 20.
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου 3(1), Διπλάρη 8, Κρανιωτάκη 5(1), Καρακατσάνη, Πισιάνη 6, Σαρβάνη 6, Κούκη, Βλαδίκα 12(4), Βαρδαούλη, Γκανάτσιου 9.

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 42-79
Διαιτητές: Μπούγλος Π.-Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 11-13, 24-35, 36-62, 42-79
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσεμπελίκου, Δήμα, Χριστοφοράκη 13(3), Καρτσαμάρη 11(2), Λιάσκου 4, Μιχαηλίδου, Πατούνη 7, Παπαδοπούλου , Κολιαδήμα 3(1), Μάκκα, Καλακώνα 4.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Σαμακοβλής): Τσαλοπούλου 5(1), Μακαρώνη, Γράψα 16(3), Σουλτάνη 11, Πουρπουτίδου, Αρτεμισίου 9(1), Τζίκου 6, Παπαδάκη 4, Δεληγιάννη 7, Νάστου 17(3), Κουλακιώτη 4.

ΑΓΕ Πιερίας-Αργοναύτες Αγρινίου 39-71
Διαιτητές: Μιχάλης Θεμ.-Μιχέλη Εμ.
Δεκάλεπτα: 12-20, 22-34, 27-57, 39-71
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Χατζηαγοράκη 3, Δόβα 10 (2), Καραχαρίση, Στεφανίδου, Καραγκούνη 3 (1), Ανανιάδου 2, Ζησοπούλου, Πεκιαρίδου 10 (1), Λάππα, Τσιαλαμάνη, Μυστρίδου 4, Μπεκιάρη 7 (2).
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Λέρη, Μαρίνη 16, Πιστιόλα 1, Τασούλη 26 (1), Μαρούντα 1, Στεργίου 15, Παπαθανάση, Καραγιάννη 2, Λιάπη 3, Σύρου.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Πιερικός Αρχέλαος 63-59 (παρ.)
Διαιτητές: Λυγούρας-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 17-16, 27-29, 42-37, 51-51(κ.α.), 63-59
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου 6(1), Γράψα 10, Παπαδοπούλου 6(1), Παπαρδέλα 11, Γραμματικοπούλου 2, Δαδαλή, Στεργίου 23(1), Τσαλή 5.
Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας): Τελίδου 23, Κιολέγλου Ν. 3, Μάντζου 9(1), Λάππα 5, Μπαγκλαρίδου 8, Μπουμπουλέντρα 2, Ζαρκανέλα 6, Παπανικολάου, Γκρίτσαλη 2.

Βαθμολογία
1. Πιερικός Αρχέλαος 15
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 15
3. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 14
4. Λασσάνης Κοζάνης 12
5. Αργοναύτες Αγρινίου 11
6. Ολύμπια Λάρισας 11
7. Απόλλων Πτολεμαΐδας 10
8. ΑΓΕ Πιερίας 8

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 13/2)
Απόλλων Πτολεμαΐδας-ΑΓΕ Πιερίας
Πιερικός Αρχέλαος-Λασσάνης Κοζάνης
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
Ρεπό: Αργοναύτες Αγρινίου, Ολύμπια Λάρισας

4ος Ομιλος - 13η Αγωνιστική

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης 66-55
Αρης-Παναθλητικός Συκεών 49-46
Ιερισσός-ΑΣ Πανόραμα 46-83
ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής (Αναβολή)
Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας, Πανσερραϊκός

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης-Παναθλητικός Συκεών 49-46
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γρ.-Λυτροσυγκούνης
Δεκάλεπτα: 10-13, 23-27, 39-39, 49-46
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου, Τζημορώτα 12(1), Τσαμπούρη 13(1), Παπαϊωάννου 9, Δροσούνη 2, Βλάχου 2, Νταουντάκη 2, Μιχαηλίδου 9(1).
Παναθλητικός (Διαβολεμένου): Μυγδαλιά 9, Βαντσιούρη, Μπαξεβάνου, Τζήμου 2, Τράντα 9(2), Βασιλείου, Σύρπα 8, Σταμπή, Σταματάκη 4, Κουφογιάννη 14.

5

Ιερισσός-ΑΣ Πανόραμα 46-83
Διαιτητές: Καραβάς-Αθανασιάδης Αθ.
Δεκάλεπτα: 9-24, 21-49, 32-68, 46-83
Ιερισσός (Κούλιας): Παναγιωτίδου, Γκιούρα 6, Τζέλιου Ν. 8, Αργαλειού, Γκατζιώνη 19, Λεμπίδα 5, Γεράκη, Νιπόλλι, Τζέλιου Δ., Καμπάνη 6, Σπίνερ 2.
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μπαμπικέρ 9, Κονδύλη 4, Πάππα 11(2), Ριτζαλέου 5(1), Καλογρίδου 14, Βατσιτσίδου 8, Κανέλλογλου 6, Νικολαϊδου 9, Κουλαρτσά 6, Καμπάνη, Χατζηθεοδώρου 2, Ψαρέλη-Νικολή 8(1).

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης 66-55
Διαιτητές: Ντίγκο-Σταμπουλής
Δεκάλεπτα: 19-11, 31-26, 44-42, 66-55
Απόλλων Καλαμαριάς (Κασικτσόγλου): Μαραβέγια 6(2), Δημητροπούλου 4, Μοδέα 4, Σένκα, Σπύρου, Δαιμονάκου 2, Τσαπόγα 10, Μιχαηλίδου 22(3), Γιαννακάκη, Σακκά 2, Γιαντζακλίδου 16(2).
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καρά Αχμέτ, Μπουτσούκη 11(1), Μπαϊρακτάρ, Λυκίδου 6(1), Αντώνογλου 10, Μαμαλίγκατζη 15(2), Καραλίδου Β., Χαλκίδου, Συμεωνίδη 8, Θεοδωρίδου, Καρακώστα 5.

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός Συκεών 21
2. Αρης 20
3. ΑΕ Πυλαίας 19
4. Πανσερραϊκός 15
5. Πάνθηρες Καβάλας 15
6. Ηρακλής 15
7. Απόλλων Καλαμαριάς 15
8. Ασπίδα Ξάνθης 14
9. ΑΣ Πανόραμα 12
10. Ιερισσός 10

*Η ΜΕΝΤ έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

H επόμενη αγωνιστική (14η, 13/2)
Πανσερραϊκός-Ιερισσός
Ασπίδα Ξάνθης-Αρης
Ηρακλής-Απόλλων Καλαμαριάς
Πάνθηρες Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: basket.gr

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ Τελευταία Νέα