Elite League, Αμύντας-Τρίτων: Τα καλύτερα από την ματσάρα των τριών παρατάσεων (vid)

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από την ματσάρα της Elite League του Αμύντα με τον Τρίτωνα που κρίθηκε στην τρίτη παράταση.

Ματς για γερά νεύρα έγινε ανάμεσα στον Αμύντα και τον Τρίτωνα για την την 16η αγωνιστική της Elite League. Σε ένα πραγματικό... έπος, ο Αμύντας ήταν εκείνος που άντεξε στη μάχη, επικράτησε με 105-101 μετά από τρεις παρατάσεις και έριξε από την κορυφή της βαθμολογίας τον Τρίτωνα.

Ο Λιακόπουλος έστειλε το ματς στην τρίτη παράταση, αφού σκόραρε, εννιά δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του δεύτερου έξτρα πενάλεπτου. Στην τρίτη παράταση, οι γηπεδούχοι έβαλαν μεγάλα καλάθια στο τέλος και πανηγύρισαν ένα τρελό ροζ φύλλο αγώνα. Ο Μάρσαλ έκανε το 101-99, ένα λεπτό πριν το τέλος της τρίτης παράτασης, ενώ ο Γκάτζο έγραψε το 103-99 στα 30 δευτερόλεπτα και κλείδωσε τη νίκη. Το... κερασάκι μπήκε από το Σιούντρη που κάρφωσε εντυπωσιακά.