Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Newsroom
Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

bet365

Δείτε τα αποτελέσματα της B' Eθνικής Ανδρών

Η 7η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Ανδρών, στο μεγαλύτερο ποσοστό της, διεξήχθη σήμερα με τον Μίλωνα να παραμένει αήττητος στον 1ο όμιλο του Νότου και τον αήττητου 2ου ομίλου Πανιώνιο να αγωνίζεται αύριο. Στο Βορρά ο Έσπερος ΓΣ Λαμίας έμεινε στην κορυφή στον 3ο όμιλο, ενώ στον τέταρτο συγκατοικούν στην πρώτη θέση Μαχητές Πειραματικό Πεύκων και Μακεδονικός.

Τέσσερις αναμετρήσεις από τους ομίλους του Νότου θα διεξαχθούν την Κυριακή (20/11), ενώ δύο από τους ομίλους του Βορρά έχει προγραμματιστεί να γίνουν στις 23 και 30 Νοεμβρίου.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τους αγώνες:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Παγκράτι-Ένωση Ιλίου 80-83

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αχαγιά 82 84-73

Μίλων-Εθνικός 90-71

Δάφνη Δ.-Φανάρια Νάξου (20/11, 13.30)

Ηλυσιακός-Μύκονος (20/11, 13.30)

Αίολος Αγυιάς-ΝΕΟ Ληξουρίου (20/11, 14.30)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Παγκράτι-Ένωση Ιλίου

Διαιτητές: Γεράνιος-Τζίμης-Κούλης Κ. (Μπουρνάς)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αχαγιά 82 84-73

Διαιτητές: Ασλανίδης-Κατσαπρακάκης-Χατζημάρκος (Παππάς)

Δεκάλεπτα: 20-13, 42-41, 64-62, 84-73

ΕΦΑΟΖ (Μελέτης, Μανωλόπουλος): Κιατίπ, Καρελάς, Μαγκουνής 30 (2), Οικονόμου, Γκίκας, Λιακόπουλος 11 (1), Φίλιππας 15 (1), Ροζακέας 9 (2), Αβδάλας 4, Χατζής 11, Σοφρωνάς 4

Αχαγιά 82 (Λιόνας, Παναγιωταρόπουλος): Οουαντίντζο 4, Μπουρδάνος 8 (2), Καλογιάννης 8 (2), Νεόφυτος 16 (2), Φραντζής 5 (1), Στάθης 4, Τάρναρης, Σέρμπος, Μάρκοβιτς 12, Κοντόγιωργας, Οικονομόπουλος 16 (3)

Μίλων-Εθνικός 90-71

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Αργυρούδης-Αντωνιάδης (Κυρτάτας)

Δεκάλεπτα: 30-13, 30-21, 20-18,10-18

Μίλων (Καραγιάννης): Τσρνιτς 10(2), Χατζηκυριάκος 4(1), Πετρίδης 4, Ανέστης 5(1), Μελισσαράτος 12(1), Μοτσενίγγος 5(1), Δομπρογιάννης 3(1), Χριστόπουλος, Μαλούκος 24, Χατζηλεοντής, Ζούμπος 6(2), Δημάκος 17(3)

Εθνικός (Χούμπαυλης): Ρούκας, Σταματίου 26(2), Γκαβασιάδης 12(1), Ιωάννου 9(1), Καραφάντης 3(1), Βαθρακοκοίλης 4, Καρυστινός 7(1), Παπουτσής, Ολύμπιος 4, Χρήστου, Καππής 6, Καπερώνης

Κυριακή 20/11

Χ. Αγγουράκης 13.30 Δάφνη Δ.-Φανάρια Νάξου Σκανδαλάκης-Κουτσοδήμος-Ξυλάς (Παπαφωτίου

Αντ. Φώτσης 13.30 Ηλυσιακός-Μύκονος Νάστος-Ρίζος-Μπακετέα (Ζώης)

Παν. Αλεξιώτισσα 14.30 Αίολος Αγυιάς-ΝΕΟ Ληξουρίου Αποστολίδης Β.-Μπούκας-Βελέντζας (Δημόπουλος)

Βαθμολογία

(σε 7 αγώνες)

1.Μίλωνας 14 (7-0)
2.Εθνικός Πειραιά 11 (4-3)
3.Παγκράτι 11 (4-3)
4.Μύκονος 9 (4-1)
5.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 9 (4-1)
6.Αίολος Αγυιάς 9 (3-3)
7.Ένωση Ίλιου 9 (2-5)
8.Ηλυσιακός 8 (2-4)
9.Δάφνη Δαφνίου 8 (2-4)
10.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια 7 (2-3)
11.Αχαγιά 82 7 (1-5)
12.ΝΕΟΛ 6 (1-4)

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου με τη νικήτρια να ανέρχεται στην Α2 Ανδρών

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

*** Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πεύκη-ΑΟΚ Χανιά 86-58

Π. Φάληρο-Πανελευσινιακός 72-77

Δούκας-Αιγάλεω 72-79

Διαγόρας Ρ.-Πρωτέας Β. 51-64

Έσπερος Καλλιθέας-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 79-83

Πανιώνιος-ΟΦΗ (20/11, 17.00)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πεύκη-ΑΟΚ Χανιά 86-58

Διαιτητές: Καρακάσης-Λιότσιος-Ελ Ανύ (Ζερβούδης)

Δεκάλεπτα: 20-12, 34-24, 59-44, 86-58

Α.Ο. Πεύκης (Κτιστάκης): Τσιότρας 10, Τουρλής, Παπανικολόπουλος 13(1), Μακρυγιάννης 11(1), Φιλιππόπουλος 22(2), Βούρτσης, Ψαρόπουλος 16(3), Λέζος 9(2), Τσούπρος 5, Σκόνδρας, Μουάτσος, Γεροκώστας

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου Χ): Ρομπολάκης, Γρηγοριάδης, Μακρίδης, Αλεξίου, Κουκλάκης 6(1), Ιωακειμίδη 10(2), Τασιούδης 9(1), Κουτσαντωνάκης 6, Πρέλεβιτς 25(3), Ορφανός 2, Καμπάκας

Π. Φάληρο- Πανελευσινιακός 72-77

Διαιτητές: Τηγάνης-Φραγκούλης-Μαρτινάκος (Ηπιώτης)

Δεκάλεπτα : 20-18, 36-33, 57-55, 72-77

Παλαιό Φάληρο (Μάνος) : Σκόρδος 4, Δρίτσας 6 (2), Κομποδιέτας 3 (1), Δημητρακόπουλος, Πατσατζόπουλος 6, Μαχαίρας 17 (1), Μπολάτογλου 7 (1), Καλλιανιώτης 3, Οικονομόπουλος 13 (3), Μαγιτόμπε 12 (2)

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου 10 (10 ασίστ), Καρακατσάνης, Ντακούλιας 24 (4), Μανωλάτος Κρασάκης 5, Σταμέλος 9 (1), Κατσανεβάκης, Παπαφλωράτος 11(3), Ρεκουνιώτης 3, Μακρής 15, Δενδρινός

Δούκας-Αιγάλεω 72-79

Διαιτητές: Κούλης Χ.-Σιδέρης-Λεβεντάκος (Φαλούκας)

Δεκάλεπτα: 22-14, 37-32, 51-46, 72-79

ΑΣΕΔ (Σορώτος): Ελ Ντερίνι, Μαραγκόπουλος, Στεργίου 7 (1), Κοψιάς 13 (2), Γεωργιάδης 6 (1), Μιχαήλ, Μουμπάρακ, Λιβανός 7, Χατζής, Μαλτέζος 8 (2), Λάκκας 13 (2), Τσιτσιγιάννης 18 (1)

Α.Ο. Αιγάλεω (Καρακώστας): Κουμαντάρος, Κουτουλας, Ψαρόπουλος 16 (1), Αντωνούδης 4, Κόκκαλης 19 (4), Χαϊκάλης 3, Καρασταμάτης 16 (2), Μαλτέσιος 8, Νικολιδάκης, Οικονομόπουλος, Παπαδόλιας 4, Κουκουνιάς 9

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-Πρωτέας Β. 51-64

Διαιτητές: Στρέμπας-Κονταράτος-Παπαδόπουλος Χρ. (Ξάνθος)

Δεκάλεπτα: 11-9, 17-24, 35-45, 51-64

Γ.Σ. Διαγόρας (Βλαχοδήμος): Χατζηγεωργίου, Ιορδάνογλου 6(1), Μπόζιτς 1, Καράβας, Μαρουλλάκης 2, Παρδακάς 4, Πιλκούδης 14, Γκίνος 3(1), Χρύσης 5(1), Σκλήβας 4, Σαλεμής, Μητσού 12(2)
Πρωτέας Βούλας (Φιλίππου): Δενδρινός 5, Κυριλής 13(2), Τσακναρίδης, Καραμαλέγκος Ι. 5, Ματσάγγος 2, Γαργάλης 6, Σκορδάς 15, Βεσκούκης 2, Καραμαλέγκος Η. 11(3), Βισνιέφσκι 5

Έσπερος Καλλιθέας-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 79-83

Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Φασόλης-Τεφτίκης (Παυλόπουλος)

Δεκάλεπτα: 18-20, 43-43, 54-57, 79-83

ΠΟΚ Έσπερος (Δάγλας): Λιούνης 10, Αγγελόπουλος 13(1), Αδαμόπουλος 9, Κριζέας 5(1), Κατσουλάκος 8, Καπρής 4, Γκαγκαλούδης 23(2), Τσολάκης 8, Κρεμμύδας, Κολιός

ΑΕΝΚ (Λαδικός): Ιωάννου 10, Μοσχοβίτης 18(4), Στεργίου 3, Πετροδημόπουλος 7(1), Μανούσος 13(1), Χατζηνικόλας 17(2), Μοίρας 5(1), Αθανασιάδης, Κασουρής, Γιακουμής, Καρακώστας 2, Κασιούμης 8

Κυριακή 20/11

Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-ΟΦΗ Παντελίδης-Αγγελής-Καραμπιτσάκος (Τηγάνης)

Η Βαθμολογία

(σε 7 αγώνες)

1.Πανελευσινιακός 13 (6-1)
2.Πανιώνιος 12 (6-0)
3.Πρωτέας Βούλας 12 (5-2)
4.Αιγάλεω 12 (4-2)
5.Παλαιό Φάληρο 11 (4-3)
6.Δούκας 10 (3-4)
7.ΑΕΝ Κηφισιάς 9 (3-3)
8.ΟΦΗ 9 (3-3)
9.Διαγόρας Ρόδου 9 (2-5)
11.Πεύκη 8 (2-4)
11.Έσπερος Καλλιθέας 8 (1-6)
12.ΑΟΚ Χανιά 7 (0-7)

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου με τη νικήτρια να ανέρχεται στην Α2 Ανδρών

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι άουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

*** Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Δόξα Λευκάδας-Τρίκαλα Basket 72-74

Φίλιππος Β.-ΑΓΣ Ιωαννίνων 82-69

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Νίκη Βόλου 97-68

Βίκος Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας 102-56

Ολυμπιακός Β.-Ναύαρχος Βότσης 85-86

Οι αγώνες αναλυτικά:

Δόξα Λευκάδας-Τρίκαλα Basket

Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος-Μακρόπουλος (Θεοδωρόπουλος)

Δεκάλεπτα: 15-14, 39-29, 57-51, 72-74

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Μάνα, Τσιαβές 4, Μάλφας, Σταματέλος, Αργυρός, Βακουφτσής 5(1), Ντόβας 5(1), Βαγενάς 5, Χείλαρης 12(2), Μανάκας 17, Κουρτίδης 24(1), Αδαμόπουλος.

Trikala Basket (Φόρος): Μήνου 4(1), Κολότσιος 3(1), Παπαχρήστος 13(15 ριμπ.), Βαζούκης 2, Μοσχόπουλος, Ράπτης 8, Μπουργανός, Τριανταφύλλου 10(2), Ψύρρας 3(1), Δέσπος 12(7 ριμπ.), Βαβάτσικος 19(2).

Φίλιππος Β.-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Διαιτητές: Δολγύρας-Γιαννούλης-Μπουγλός Ι. (Παπαδόπουλος Θ.)

Δεκάλεπτα: 24-19, 41-33, 64-46, 82-69

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 2, Ιγγλέζος 2, Καραγιώργος 6, Νικάι 10(2), Δημαλής 6(1), Ελευθεριάδης 12, Ξενιτίδης 16(2), Κωνσταντινίδης 8, Γκάτζος, Μπένας 18(1), Πολυμένης, Αμανατίδης 2.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Στεφάνου 10(2), Κοντός, Κολότσιος 5(1), Τσατάλας 25(3), Ζαφειρούδης 19(2), Ντούτσης 3(1), Τριπολίδης 4, Τσόλης 3, Καραθανάσης.

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Νίκη Βόλου

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Καντερές-Τσάνταλη (Χριστοδούλου Γ.)

Δεκάλεπτα: 26-20, 48-35, 74-54, 97-68

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Ζαρονικόλας): Κυριακόπουλος 13(1), Λάππας 11(3), Κασπίρης 11(3), Κολοβός 3(1), Τζόρτζεβιτς 22(2), Χατζηκυριακίδης 10, Αργύρης, Τεπετίδης 5(1), Νέστορας 2, Πελεκούδας, Τσάτας 4(1), Παπαδάκης 16(1).

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Βλιώρας): Κωστούλας 2, Βερτζάγιας 4, Σιπητάνος 6(1), Κουτίνας 9(1), Παπαδόπουλος 11, Ζησόπουλος 5 (1), Δελεντζές, Σπηλιόπουλος, Κουτσομπόρης, Ίντο 10, Βρέττας 13(1), Τσεσμετζίδης 8(1).

Βίκος Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας

Διαιτητές: Παπανικολάου-Σιταρίδης-Λυγούρας (Καραδήμας)

Δεκάλεπτα: 25-18, 47-29, 78-44, 102-56

Βίκος Ιωαννίνων (Κωστόπουλος-Καΐκας): Αναγνωστάκης 14(3), Μαυρογιάννης 6(2), Ιωαννίδης 9, Τσιλούλης 20(2), Πάτρας 14(2), Δήμος 7(1), Αντωνίου 1, Καλαμπάκας 17(3), Λαμπρόπουλος 2, Βαράκας 5(1), Σταυρόπουλος 7(1)

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ζώρζος 8(2), Πανταζής, Γεωργαντζάς 5(1), Μαντίκος 8(2), Τσιώτας 8(1), Λαφτσίδης, Παπανικολόπουλος, Ψήνας, Κακαβούλας 12(3), Καλλιάρας 12, Παπαστολόπουλος 3(1)

Ολυμπιακός Β.-Ναύαρχος Βότσης

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου-Θεοδωρίδης (Τσιργούλας)

Δεκάλεπτα: 15-24, 46-51, 66-69, 85-86

Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης Ν.): Στεφόπουλος 4, Νταραντάνας, Γουάμπα 24(1), Νίκολης 22(3(), Σταθούρος, Μπουντούρης Κ. 8, Μπουντούρης Σ. 17(4), Ντίαθ-Λούις 10.

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης-Σαράντης): Καραγιώργος 6, Γιανναράς 13(3), Μαυρίδης, Καραϊσκάκης 12(2), Βλασσόπουλος 10(1), Νταής, Γκίζης 8, Αγριόπουλος 29(8), Παπαδόπουλος, Μεσκούρης 6, Παππάς 2.

Ρεπό: Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών

Η βαθμολογία

(σε 7 αγώνες)

1.Έσπερος Λαμιας 14 (7-0)

2.Βίκος Ιωαννίνων 12 (6-0)

3.Φίλιππος Βέροιας 12 (5-2)

4.Τρίκαλα Basket 11 (5-1)

5.Δόξα Λευκάδας 10 (4-2)

6.Νίκη Βόλου 10 (4-2)

7.Ναύαρχος Βότσης 9 (2-5)

8.Αναγέννηση Καρδίτσας 8 (1-6)

9.Πρωτέας Γρεβενών 7 (1-5)

10.Ολυμπιακός Βόλου 6 (0-6)

11.ΑΓΣ Ιωαννίνων 6 (0-6)

*Πρωτέας Γρεβενών, Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Βίκος Ιωαννίνων, Τρίκαλα Basket και Δόξα Λευκάδας έκαναν το ρεπό τους.

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου με τη νικητρια να ανέρχεται στην Α2 Ανδρών

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

***Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 26/11)

Νίκη Βόλου-Φίλιππος Βέροιας

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας

Τρίκαλα Basket-Βίκος Ιωαννίνων

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου

Ναύαρχος Βότσης-Πρωτέας Γρεβενών

Ρεπό: Εσπερος Λαμίας

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα

Μακεδονικός-Σταυρούπολη 80-73

Λεύκιππος Ξάνθης-Ευκαρπία 78-63

Πανσερραϊκός-Μαχητές Πειραματικού 60-67

Πολύγυρος-ΧΑΝΘ (23/11)

Γέφυρα-ΔΕΚΑ (30/11)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Μακεδονικός-Σταυρούπολη 80-73

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Σελεβός-Κωνσταντινέλλης (Παπαδόπουλος Ι.)

Δεκάλεπτα: 23-17, 44-37, 66-52, 80-73

Μακεδονικός (Γεροφώτης-Φωτιάδης): Αμπαράς 20(4), Παπασάβογλου Αρ., Στρυβάκης, Βακουφτσής, Τραπεζάνογλου, Γαλανίδης 24(5), Χατζημιχαηλίδης 2, Φλιάτης Ι., Φλιάτης Γ. 9, Φωταρούδης, Κόκκιος 6, Τσακαλέρης 19.

ΕΚ Σταυρούπολη (Νίκου-Παπαβασιλείου): Τζουβάρας 21(2), Μητρόπουλος 6, Βαρίτης 11(2), Φωτιάδης, Βουρτζούμης 2, Παπαδόπουλος 2, Δασκαλόπουλος 15, Χολέβας 8, Ντολόπουλος, Κουντουραντζόγλου 2, Λεπτοκαρίδης 6(1), Κυλαντωνίδης.

Λεύκιππος Ξάνθης-Ευκαρπία 78-63

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας (Στουπίδης)

Δεκάλεπτα:17-13, 38-25, 61-43, 78-63

Λεύκιππος (Παπαδόπουλος): Μακαρατζής 14(3), Γιοβάνοβιτς 7(1), Παλλάκης 4, Κατσαμούρης 16(2), Τζίμης 5(1), Ευσταθιάδης 8, Μπουτακτσή 2, Δεληγιάννης, Τσίλογλου 3(1), Μαλανδρής, Κάλτσος.

ΠΣ Ευκαρπίας (Δαδάλας): Βογιατζής 2, Μουρατίδης 7, Κρίτσικας 16(2), Κόκκινος 10(3), Παγώνης 3, Τσίγκας 11(1), Μούμογλου 2, Μπαδής 4, Καπλάνης, Παπουτσής 1, Βάνης 7

Πανσερραϊκός-Μαχητές Πειραματικό 60-67

Διαιτητές: Ευφραιμίδης Σ.-Παπαγεωργίου-Χρυσάφης (Δραγκίογλου)

Δεκάλεπτα: 13-17, 33-39, 46-56, 60-67

Πανσερραϊκός (Κακιούζης-Κηρύκος): Αχτσής, Μιλόσεβιτς 9(1), Γρίψιος 4, Γεωργιανός 19(1), Χριστοδούλου 14, Κεραμάρης 2, Μπίλιος 6(2), Μάντσιος 2, Ντίνος 6(1).

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Μελετιάδης-Κουγιουμτζίδης): Γεωργίου 12(1), Τσιμερίκας 4, Ματενίδης, Στεφανίδης 8(1), Νώτης 11(1), Παπασάβογλου 8(1), Μισαηλίδης, Χαρίτογλου, Κιγμέτογλου 15(3), Χαραλαμπίδης 9(1), Δάρατζης.

Tετάρτη 23/11

Πολυγύρου 18.30 Πολύγυρος-ΧΑΝΘ Ξενικάκης-Κατωτικίδης-Νέδογλου (Θωμόπουλος)

Τετάρτη 30/11

Γέφυρας 19.30 Γέφυρα-ΔΕΚΑ

Η βαθμολογία

(σε 7 αγώνες)

Η βαθμολογία

(σε 6 αγώνες)

1.Μακεδονικός 13 (6-1)

2.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 13 (6-1)

3.Λεύκιππος Ξάνθης 12 (5-2)

4.ΚΣ Γέφυρας 9 (4-1)

5.Πανσερραϊκός 9 (3-3)

6.Ερμής Λαγκαδά 9 (3-3)

7.ΧΑΝΘ 8 (3-3)

8.ΔΕΚΑ 8 (3-2)

9.Σταυρούπολη ΕΚ* 7 (1-5)

10.ΠΣ Ευκαρπίας 6 (0-6)

11.ΑΟ Πολυγύρου 5 (0-5)

* Ερμής Λαγκαδά, ΠΣ Ευκαρπίας, ΑΟ Πολυγύρου, Σταυρούπολη ΕΚ, Πανσερραϊκός, ΔΕΚΑ και ΚΣ Γέφυρας έκαναν το ρεπό τους.

*ΚΣ Γέφυρας, ΔΕΚΑ, ΑΟ Πολυγύρου και ΧΑΝΘ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

* Έχουν κάνει το ρεπό τους

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου με τη νικήτρια να ανέρχεται στην Α2 Ανδρών

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

***Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 26/11)

ΠΣ Ευκαρπίας-Μακεδονικός

Σταυρούπολη ΕΚ-ΚΣ Γέφυρας

ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΑΟ Πολυγύρου

ΧΑΝΘ-Ερμής Λαγκαδά

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης

 

Τελευταία Νέα