Β' Εθνική: Νίκη στην παράταση και 3-1 για τη Μύκονο

Η Μύκονος κατάφερε να πάρει τη νίκη (91-85) κόντρα στα Φανάρια Νάξου μετά από παράταση και έφτασε τα τρία ροζ φύλλα έπειτα από τέσσερις αγώνες στον πρώτο όμιλο της Β' Εθνικής.

Η αγωνιστική δράση της Β' Εθνικής συνεχίστηκε και μία ημέρα μετά το αήττητο του Μίλωνα, του Παγκρατίου και του Πανιωνίου, η Μύκονος χρειάστηκε 45 λεπτά αγώνα για να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στα Φανάρια Νάξου.

Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ 51'' πριν τη λήξη με τον πίνακα να γράφει το 79-76, όμως το σουτ του Σταμάτη έφερε το ματς στα ίσια και οδήγησε στην παράταση. Εκεί, πρωταγωνιστές ήταν παίκτες του Τζήμα που έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα με το τελικό 91-85.

Ο Καράμπουλας ήταν ο πρώτος σκόρερ με 28 πόντους, με τον Σταμάτη να ακολουθεί σκοράροντας 19. Από την άλλη, την προσπάθεια οδήγησε ο Μιλεντίγιεβιτς με 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-19, 42-44, 56-61, 79-79 , 91-85 (παρ.)

ΑΟ Μυκόνου (Τζήμας): Σταμάτης 19 (3), Μάρτζος 5 (1), Καράμπουλας 28 (4), Σπυρόπουλος 14, Κόνσουλας, Καμπούρης 2, Σπυριδωνίδης 14 (2), Ονάσολγου 9 (1)

ΑΠΑΣ (Ρουμελιώτης): Μιλεντίγιεβιτς 18 (2), Λάκοφ 8 (2), Προδρόμου 22 (1), Αναγνωστόπουλος 20, Τζόκιτς 9 (1), Γυφτάκης 2, Χαρούνι 6, Μπακέας