Το πανόραμα της 2ης ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων

Newsroom
Το πανόραμα της 2ης ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων

bet365

Ολοκληρώθηκε η δεύτερη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων, με τον Παναθηναϊκό, τον Προμηθέα και τον Προμηθέα να προκρίνονται στα ημιτελικά.

Τα παιχνιδια της 2ης ημέρας

Ηράκλειο-Προμηθέας Πάτρας 55-59

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Παπαδόπουλος Χ.

Δεκάλεπτα: 14-16, 21-35, 39-44, 55-59

Ηράκλειο (Μακράκης): Μουλανιτάκης, Σπινθουράκης, Τζώρτζης, Κανατάκης 17 (2), Γενιτσαρίδης 7, Σαραντουλάκης 6 (2), Μουτάφης 14 (2), Τέιλορ, Μακράκης 2, Σαβουλίδης 5 (1), Βασιλάκης 4.

Προμηθέας Πατρών (Σκροπολίθας): Βλάσσης 8, Πρίφτι 3 (1), Αναγνωστόπουλος 2, Στέβοβιτς 5, Ρουμελιώτης 10, Σοΐλεμετζίδης 15 (1), Καούρης, Κονδύλης, Πρέκας 13 (1), Χωματάς 3 (1), Τσίρος.

Περιστέρι-ΔΕΚΑ 58-51

Δεκάλεπτα: 17-12, 31-18, 45-36, 58-51

Διαιτητές: Μαραμής-Χατζημπαλίδης

Περιστέρι (Σκουφάκης): Τζιάλλας, Φουντάς, Πολίτης 5(1), Μαραγκουδάκης 18(1τρ., 11ρ.), Πασχάλης 4, Κολοβός 2, Σταθόπουλος, Παλληκαράς 8, Παγώνης 4, Λιοσάτος 3(1), Χαβουτσάς 14.

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης): Κουρουτζίδης, Μεσσηνιώτης 6, Στράντζαλης 2, Πατρίκης 11(16ρ.), Πασχαλίδης, Πούντος 2, Ιωαννίδης, Καπαγερόπουλος 2, Λιοτόπουλος 28(1τρ., 10ρ.).

Πρωτέας Σχηματαρίου – Ολυμπιακός 49-93

Δεκάλεπτα: 18-18, 32-41, 42-67, 49-93

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Λεβαντάκος

Πρωτέας Σχηματαρίου (Χαντζής): Χαλάτσης 14(2), Μπέτα 3, Χαντζής Γ., Μπισούκου 2, Σολομωνίδης, Χαντζής Κ. 17(1), Ντανάσης Α. 4, Τσιώλης 4, Κατσιμήτρος, Βογγέλης 5(1).

Ολυμπιακός (Μπάρλος): Μπουρνελές 12, Νικολαΐδης 3, Αγγελόπουλος 1, Αρεστής 4, Λάτσης 12(2), Ολύμπιος 2, Χρυσοφάκης 2, Σαλταρίκος 10(2), Σαπλαούρας 8(1), Σεγούρα 10(1), Αμπόση 14(1), Παπασταύρου 15.

Ηρακλής Κοζάνης – Παναθηναϊκός 40-70

Διαιτητές: Παζώλης, Δέλλας

Δεκάλεπτα: 9-20, 12-40, 28-58, 40-70

Ηρακλής Κοζάνης (Ασβεστάς): Αργυρόπουλος 1, Κουζιάκης, Γκατζιούφας 1, Κηπουρίδης 2, Τοπάλης 6, Σακκούλας, Πεγιάδης 2, Μητσιάνης 15 (1), Φραντζής 8 (1), Στιάπης 3 (1), Φαρμάκης, Τσέπουρας 2.

Παναθηναϊκός (Σιούτης): Κωνσταντινίδης, Ζερβός 9 (1), Ευαγγελίου 2, Κουστένης 12 (2), Αδαμόπουλος 11 (2), Αβδάλας 6, Ρημαγμός 3, Αθανασόπουλος 11, Βλάσσης 2, Παναγιωτόπουλος-Ανδριτσόπουλος 6 (2), Μπίνης, Ντάψης 8.

Τρίτη 28 Ιουνίου

Προμηθέας Πάτρας-Ηρακλής Κοζάνης 58-42

Παναθηναϊκός-Ηράκλειο 68-42

ΔΕΚΑ-Πρωτέας Σχηματαρίου 83-58

Ολυμπιακός-Περιστέρι 76-79

Τετάρτη 29 Ιουνίου

Ηράκλειο-Προμηθέας Πάτρας 55-59

Ηρακλής Κοζάνης-Παναθηναϊκός 40-70

Περιστέρι-ΔΕΚΑ 58-51

Πρωτέας Σχηματαρίου-Ολυμπιακός 49-93

Οι βαθμολογίες

1ος όμιλος

Παναθηναϊκός 4 2-0

Προμηθέας Πάτρας 4 2-0

Ηράκλειο 2 0-2

Ηρακλής Κοζάνης 2 0-2

2ος όμιλος

Περιστέρι 4 2-0

Ολυμπιακός 3 1-1

ΔΕΚΑ 3 1-1

Πρωτέας Σχηματαρίου 2 0-2

Πέμπτη 30 Ιουνίου

Νέο Καρδίτσας 15.00 Προμηθέας Πάτρας-Παναθηναϊκός

Νέο Καρδίτσας 17.30 Ηράκλειο-Ηρακλής Κοζάνης

ΔΑΚ Καρδίτσας 15.00 ΔΕΚΑ-Ολυμπιακός

ΔΑΚ Καρδίτσας 17.30 Περιστέρι-Πρωτέας Σχηματαρίου

Παρασκευή 1 Ιουλίου

Νέο Καρδίτσας 15.00 3ος Α’ Ομίλου-4ος Β’ Ομίλου (Γ3)

Νέο Καρδίτσας 17.30 4ος Α’ Ομίλου-3ος Β’ Ομίλου (Γ4)

Σάββατο 2 Ιουλίου

Νέο Καρδίτσας 11.00 Ηττημένος Γ3-Ηττημένος Γ4 (Θ. 7-8)

Νέο Καρδίτσας 13.30 Νικητής Γ3-Νικητής Γ4 (Θ. 5-6)

Νέο Καρδίτσας 16.00 1ος Α’ Ομίλου-2ος Β’ Ομίλου (Γ1)

Νέο Καρδίτσας 18.30 2ος Α’ Ομίλου-1ος Β’ Ομίλου (Γ2)

Νέο Καρδίτσας 13.00 Ηττημένος Γ1-Ηττημένος Γ2 (θ. 3-4)

Κυριακή 3 Ιουλίου

Νέο Καρδίτσας 15.30 Νικητής Γ1-Νικητής Γ2 (Τελικός)

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

Τελευταία Νέα