Β' Εθνική: Ο Πανιώνιος πήρε το ντέρμπι με το Αιγάλεω

Newsroom
Β' Εθνική: Ο Πανιώνιος πήρε το ντέρμπι με το Αιγάλεω

bet365

Η δράση στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Ανδρών συνεχίστηκε την Κυριακή (13/2) με αναμετρήσεις και στους τέσσερις ομίλους. Στο μεγάλο ντέρμπι της ημέρας, ο Πανιώνιος επικράτησε με 73-63 του Αιγάλεω. Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες.

Με ματς και στους τέσσερις ομίλους της κατηγορίας συνεχίστηκε σήμερα (13/2) το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας, ο Πανιώνιος νίκησε με 73-63 το Αιγάλεω εντός έδρας, χάρη σε 21 πόντους του Κυρίτση και με τους Ρουμελιώτη και Λάζαρη να προσθέτουν 14 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Πρώτος σκόρερ του Αιγάλεω ήταν ο Ντακούλιας με 18 πόντους, ενώ μετά από αυτή την ήττα η ομάδα των Δυτικών Προαστίων παρέμεινε μεν στην κορυφή αλλά είδε το ρεκόρ της να πέφτει σε 13-2. Από την άλλη οι Νεοσμυρνιώτες βελτίωσαν το δικό τους σε 7-7 κι ανέβηκαν στην 6η θέση του Β' ομίλου.

Αναλυτικά η δράση σε ανά όμιλο:

1ος Όμιλος (15η αγωνιστική)

  • Πανελευσινιακός-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 94-89
  • Εθνικός-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 71-81
  • Έσπερος-Παπάγου 92-84
  • Ένωση Ιλίου-Αχαγιά 82 57-61
  • Πεντέλη-Φανάρια Νάξου 74-76
  • Αργοναύτης Τρ.-ΚΑΟ Κορίνθου 67-64

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πανελευσινιακός-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 94-89

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Κοντογιάννης, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 28-22, 48-43, 71-64, 94-89

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου 15 (2), Κούτουλας 13 (2), Καράμπελας 8 (2), Γιόβαν 2, Κρασάκης 8, Μουμπάρακ 18 (1), Λεκάκης, Παπαφλωράτος 10 (1), Ρεκουνιώτης 20, Μαυρομιχάλης, Δενδρινός, Πούρας

ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Λαδικός): Ιωάννου 7 (1), Μοσχοβίτης 13 (3), Μακρυγιάννης, Στεργίου 2, Χαρταβέλας 20 (2), Πετροδημόπουλος 20 (2), Μανούσος 18, Χατζηνικόλας 16 (1), Κουκάκης 5, Μιχαλάκης 3, Καρακώστας 5 (1)

Εθνικός-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 71-81

Διαιτητές: Καραβίτης-Στρέμπας-Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 12-25, 31-42, 51-68, 71-81
Εθνικός (Χούμπαυλης): Ραπτόπουλος, Γεωργιάδης 10(1), Μπασδέκης 4, Λιβανός 6, Καραφαντής 5(1), Σιδέρης 8, Καρυστινός 8, Καραδημητρίου, Παπουτσής 2, Ρεμπάμπης, Βασιλόπουλος 28(4), Κασιούμης
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Αναούνης, Γιαννόπουλος, Δικαιόπουλος, Στεργιάκης 19(1), Ζήρος 6(1), Λίτσιος 10(1), Μπίγκος 2, Καραχάλιος 19(1), Καραλευθέρης 7(1), Καράμπζος, Κοντός 9(1), Γεωργοπαπαδάκος 9(3)

Έσπερος-Παπάγου 92-84
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Παπαφωτίου-Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 32-18, 54-38, 67-61, 92-84
Έσπερος (Ταυρόπουλος-Καραδήμας): Αγγελόπουλος 13(3), Οικονόμου 2, Καράβολας 8, Αδαμόπουλος 15, Γκαγκαλούδης 23(3), Οικονομίδης, Τσολάκης 3, Ολύμπιος, Καπρής 8(1), Χαρούνι 15(1), Μαγιντόμπε 5
Παπάγου (Κουρής-Κωνσταντής): Παπαζήσης 5(1), Τσούτσος, Τριχάς 5, Κόης 13, Βούζας 7(1), Καρούζος 6(1), Μαράκης 14, Σολωμός 8, Σοφρωνάς 18(2), Δελίδης 8(2)

Πεντέλη-Φανάρια Νάξου 74-76

Διαιτητές: Φάκαρος-Κουτσοδήμος-Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 15-18, 36-34, 52-57, 74-76

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Νάσσης 6 (2), Γιαννίκος 2, Γραμματικός 13 (3), Χρυσός 17 (1), Καραβανάς 7, Σταυριανόπουλος 7 (1), Ψαρόπουλος 14 (1), Παπαπέτρου 8 (2), Γεροντογιάννης

Φανάρια Νάξου (Τσαουσίδης): Μιλεντίγεβιτς 25 (1), Πολίτης, Ψαρόπουλος 14 (1), Παπαδής 3 (1), Μάκαρης 3, Προδρόμου 14 (1), Σαρρής 1, Αναγνωστόπουλος 15, Κατσουλάκος 1

Αργοναύτης – ΚΑΟ Κορίνθου 67 -64

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Τσακιράκη-Ελ Ανύ

Δεκάλεπτα 17 -14 ,32- 25, 54- 44, 67- 64

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Σγούρος, Λίτσος 2, Συγγούνας 2, Γεραμάνης 21 (1), Ντούσιας 8 (2), Ζακυνθινός 11 (1), Κορομηλιάς, Μανταλβάνος 4, Μητσάκης 4, Σβάρνας 6 (1) ,Μπαλαμπάνης, Σταμέλος 9 (1)

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Καπόνης 9, Μάκρης Γ., Πρεδάρης, Μάκρης Δ. 22 (2), Κοντραφούρης, Λιακόπουλος 20 (1), Φακοπουλίδης 3, Δούκας, Τσιάκος 4, Κωνσταντίνου 6 (2), Αδαμόπουλος, Λακοβ

Ένωση Ιλίου – Αχαγιά 82 57-61

Διαιτητές: Ασλανίδης-Ροδίτης-Αγγελής

Δεκάλεπτα: 17-9, 25-25, 41-38, 57-61

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας- Αγγελόπουλος): Πανουσόπουλος Θ. 7(1), Φουντάς 7(1), Τσιουμπρής 14, Σπυρόπουλος 17(1), Μπαρμπαρης 7, Γεροκώστας 4(1), Κοντούλης, Δαρμής, Κοσμίδης, Γκουντόπουλος, Δουρουντούς, Παπανδρέου

Αχαγιά 82 (Λιονάς-Δελάρτας): Φραντζής 18(1), Δαβάνης 4, Νεόφυτος 5, Οικονομόπουλος Α. 5(1), Οικονομόπουλος Λ. 10, Καφεζάς 9(1), Ταρναρης 4, Λυμπέρης 6(2), Κατσογιάννης, Κοντόγιωργας, Σέμπρπς, Φραντζής

Βαθμολογία (Σε 15 αγώνες)

1.Παπάγου (11-3) 25
2.ΦΕΑ (11-3) 25
3.Έσπερος Καλλιθέας (10-4) 24
4.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» + (9-4) 22
5.Νέα Κηφισιά (7-7) 21
6.Πανελευσινιακός* (7-6) 20
7.Αργοναύτης Ραφήνας + (7-6) 20
8.ΝΕΟΛ* (6-7) 19
9.ΚΑΟ Κορίνθου (5-9) 19
10.Αχαγιά 82 (5-9) 19
11.Ένωση Ιλίου (4-10) 18
12.Εθνικός Πειραιά (4-10) 18
13.Πεντέλη (2-12) 16

*Έχει κάνει το ρεπό του
+Έχουν παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (20/2)

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Πανελευσινιακός

Παπάγου-Εθνικός

Αχαγιά 82-Έσπερος

Φανάρια Νάξου-Ένωση Ιλίου

ΚΑΟ Κορίνθου-Πεντέλη

ΝΕΟ Ληξουρίου-Αργοναύτης Τρ.

2ος Όμιλος (15η αγωνιστική)

  • Δούκας-ΑΟΚ Χανιά 80-78
  • Άρης Ν.-Ηλυσιακός 62-63
  • ΟΦΗ-Πρωτέας Βούλας 74-83
  • ΝΕ Μεγαρίδος-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 73-84
  • Μανδραϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 55-56
  • Πανιώνιος-Αιγάλεω 73-63
  • Π. Φάληρο-ΚΑΟ Μελισσίων 75-48

Οι αγώνες αναλυτικά:

Δούκας-ΑΟΚ Χανιά 80-78

Διαιτητές: Καρακάσης, Καμήτσος, Λάμπος

Δεκάλεπτα: 20-17, 47-44, 65-60, 80-78

Δούκας (Σορώτος): Γαρμπής (10 (2), Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Μιχαήλ 3 (1), Κορκοντζέλος 9, Λαγός 7, Σωτηράκης 14 (2), Ματζιώρης 6 (2), Λάκκας 10 (1), Τσιτσιγιάννης 7 (1), Ντιαλλό

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Χουχούμης 15 (2), Βαζούκης 3 (1), Στογιάνοβιτς 7 (1), Ψαράς 7 (1), Καραϊσκος 6, Σανδραμάνης 5, Νέσσης, Κουρέπης 16, Τσιρογιάννης 2, Παπαδάκης 17 (1)

ΟΦΗ – Πρωτέας Βούλας: 74-83
Διαιτητές
: Τσάτσης-Φασόλης-Κουκουλεκίδης Β.
Δεκάλεπτα: 16-20,36-30,49-62,74-83
ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Λιανός 17 (2), Μποχωρίδης 21 (3), Μητρόπαπας 10 , Καρλάφτης 2, Τσερκιτζόγλου, Μηλαθιανάκης, Καμπάκας , Αγαπιάδης 5(1) , Πρωτογεράκης 10, Καψάλης , Θεοδωρίδης 3(1), Πάλλης 6
Πρωτέας Βούλας(Τερζής): Δενδρινός 12(3), Τσακναρίδης 2,Κυρίλης 16(1), Μόρφης 6(2), Καραμολέγκος 6, Ματσάγγος 14(3), Γ’αργαλης 10(2), Σκορδάς 9, Βισνιέβσκι 8

ΝΕΜ – ΕΦΑΟΖ 73-84

Διαιτητές: Αργυρούδης, Καρακωνσταντόπουλος, Τηγάνης

Δεκάλεπτα:25-21, 22-21, 12-16, 14-26

ΝΕΜ (Μάνταλος, Υφαντής): Παλαιοχωρίτης 7 (1), Γκάτζιας 23(2), Γκόντγουιν 2, Αγγελόπουλος 12(3), Γερομιχαλός 10, Μπέμπης, Νικολακόπουλος, Τζάιδας 2, Καλλινικίδης 8(1), Χάσα 4, Γκουαλτιέρι 3(1), Εζόμο 2

ΕΦΑΟΖ (Μάνος, Ζωηρού): Μπιλάλης 10(1), Βάρσος 21(2), Μαγκουνής 22 (2), Κριζέας 5 (1), Καλαϊτζάκης 5 (1), Μέξης 14, Ανδρεόπουλος 5, Χατζής 2

Πανιώνιος–Αιγάλεω 73-63

Διαιτητές: Δημάδης, Ουσταμπασίδης, Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα : 14-11, 33-29, 53-41, 73-63.

Πανιώνιος (Παντελάκης): Μπένος 6, Κολσούζογλου, Λάζαρης 12(2), Μίχαλος 3(1), Μπελίτσης 7 , Σκαρμούτσος, Κυρίτσης 21 , Ρουμελιώτης 14(4), Λυκογιάννης 2, Σκουλούδης 8, Τρύφωνας, Λιαράκος

Αιγάλεω (Ζαβός): Ψημίτης 9(2), Κουμπούρας 10(2), Παπαδόπουλος 2, Ντακούλιας 18(4), Λουκάς, Παπαδολιας, Καννάς 6, Καρασταμάτης, Μαχαίρας 9, Βλάχος 7, Ετζιάκα 2

Βαθμολογία (σε 15 αγώνες)

1.Αιγάλεω (13-2) 28
2.Μεγαρίδα + (12-2) 26
3.ΕΦΑΟΖ (10-5) 25
4.Χανιά (8-7) 23
5.Ηλυσιακός + (8-6) 22
6.Πανιώνιος + (7-7) 21
7.Πρωτέας Βούλας ++ (8-5) 21
8.Παλαιό Φάληρο (6-9) 21
9.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (4-11) 19
10.Μανδραϊκός + (5-9) 19
11.Δούκας ++ (5-8) 18
12.ΟΦΗ +++ (5-7) 17
13.Μελίσσια + (3-11) 17
14.Άρης Νίκαιας ++ (4-9) 17

+Έχουν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική

  • Ηλυσιακός-Δούκας
  • Πρωτέας Βούλας-Άρης Νίκαιας
  • ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΟΦΗ
  • Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΝΕ Μεγαρίδος
  • Αιγάλεω-Μανδραϊκός
  • Π. Φάληρο-Πανιώνιος
  • ΑΟΚ Χανιά-ΚΑΟ Μελισσίων

3ος Όμιλος (15η αγωνιστική)

  • Ίκαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων ΑΝΑΒΟΛΗ
  • Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-ΓΑΣ Μελίκης 83-51
  • Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας 77-73
  • Νίκη Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 64-62
  • ΣΚ Ιωάννινα-Αναγέννηση Καρδίτσας ΑΝΑΒΟΛΗ
  • Ερμής Σχηματαρίου-Πρωτέας Γρεβενών 65-60

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-ΓΑΣ Μελίκης 83-51
Διαιτητές: Μαραμής– Γεωργούλης – Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 18-5, 37-16, 59-30, 83-51
Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος 10 (1), Ευαγγελακόπουλος 2, Κολότσιος 8 (2), Μόσιαλος 2, Τσιγγενόπουλος 5, Παππάς 10 (2), Τσιακάρας 2, Μοσχόπουλος 5 (1), Ψύρρας 6 (2), Θέος 4, Δέσπος 13
Μελίκη: (Ασλανίδης): Μόρας 15 (1), Τζιοβάρας 20 (1), Κυριακού 4, Κ. Ντόβας, Θεσσαλονίκος, Μάτρακας, Α. Ντόβας, Πειμανίδης 2, Αμανατίδης 1, Αλευρίδης 5, Ιωάννου 4

Ολυμπιακός ΒόλουΔόξα Λευκάδας 77-73
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Τσιρτσιμάλης-Αναστασιάδης Β.
Δεκάλεπτα: 18-23, 36-34, 66-53, 77-73
Oλυμπιακός Βόλου (Bλιώρας): Γκοντόπουλος 20 (4), Mουρατίδης 10 (2), Kαραμήτσος 11 (1), Iλτσόγλου 2, Σιμάκης 18 (2), Σταθούρος 5 (1), Παρασκευάς 10, Aγκρής, Nικολής.
Δόξα Λευκάδας (Zαφειρούδης): Kουρτίδης 33 (7), Tζακόπουλος 12 (4), Kεραμάρης 5 (1), Kαραγιαννίδης 7, Kατωπόδης 5 (1), Σταματέλος 1, Bαγενάς 1, Kοντούδης 9 (1), Aργυρός, Kαφές, Λαζάρου.

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 64-62
Διαιτητές:
Εφραιμίδης, Ταρενίδης, Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 18-13, 34-22, 50-38, 64-62
Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Μπουρδάνος, Βερτζάγιας 4, Ζησόπουλος, Κουτίνας 19, Καλλές 8, Σαρημπαλίδης 12(3), Σπανόπουλος, Λόλας 9, Ξενιτίδης 12(2)
Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 7(1), Μάνος 5, Καραδήμας 13, Σφακιανός 3(1), Ξένος, Φαλιάκης, Μανδαλάκης 20, Αρχοντούλης 2, Βλάχος, Τσούμας Σ. 12(2)

Ερμής Σχηματαρίου-Πρωτέας Γρεβενών 65-60
Διαιτητές:
Τζίμης-Λεβεντάκος-Σκουλαρίκης
Δεκάλέπτα: 21-7, 29-21, 39-31, 65-60
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 13 (2), Ανδρέου, Δουρούκης, Ζαρμακούπης 20 (2), Ζορμπάνος, Χατζηγιαννάκης, Μπακέας, Καλημέρης 13 (1), Βεσκούκης 8 (1), Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 5, Δημητριάδης 6.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 3, Γρίψιος 14 (1), Κλωνάρας 4, Παλάσκας 4 (1), Καραγιάννης, Παπαδόπουλος Ν. 8 (1), Σιπιτάνος 14 (2), Κωνσταντίνου 6 (2), Μπόζιαρης 5, Μαλιούρας, Ασλανίδης, Κυρατζής 2.

Η βαθμολογία
1.Ερμής Σχηματαρίου 27 13-1
2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 24 11-2
3.Ίκαροι Τρικάλων 22 10-2
4.Έσπερος Λαμίας 22 9-4
5.Δόξα Λευκάδας 21 8-5
6.Νίκη Βόλου 19 6-7
7.ΑΓΣ Ιωαννίνων 19 7-5
8.Πρωτέας Γρεβενών 18 5-8
9.Ολυμπιακός Βόλου 17 4-9
10.Αναγέννηση Καρδίτσας 17 4-9
11.Τιτάνες Παλαμά 17 3-11
12.ΣΚ Ιωάννινα 16 3-10
13.ΓΑΣ Μελίκης 16 2-12
*Εσπερος Λαμίας, Πρωτέας Γρεβενών, Αίολος Τρικάλων Γόμφοι, Δόξα Λευκάδας, Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, Αναγέννηση Καρδίτσας και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Ικαροι Τρικάλων και ΑΓΣ Ιωαννίνων δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (20/2)

  • Μελίκη-Ίκαροι Τρικάλων
  • Δόξα Λευκάδας-Έσπερος ΓΣ Λαμίας
  • Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου
  • Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου
  • Ερμής Σχηματαρίου-Ιωάννινα ΣΚ
  • ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών

4ος Όμιλος (16η αγωνιστική)

  • Αίας Ευόσμου-Κομοτηνή 82-56
  • Γέφυρα-Ερμής Λ. 74-65
  • Πανσερραϊκός-ΧΑΝΘ ΑΝΑΒΟΛΗ
  • ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-ΜΕΝΤ 40-91
  • Πολύγυρος-Μαχητές Πειραματικό 58-89
  • Μακεδονικός-ΑΟ Αρετσούς Καλαμαριάς 79-50

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αίας Ευόσμου-ΓΑΣ Κομοτηνή 82-56
Διαιτητές:
Ντόγκας, Πράττος, Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 21-8, 48-27, 66-50, 82-56
Αίας (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος 3(1), Γαλανιδης 14(2), Μάρουσιτς 16(1), Παναγιώτου, Κιγμέτογλου 7(1), Κάτζος 2, Καλαμπάκας 13(1), Παπαδόπουλος 5(1), Ρουστένης, Δεληγιώργης 3, Κοτσάνος 19, Τσαρτσάλης.
Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Καρκατσέλης 8(1), Κιατίπ 2, Μπορμίδης 10(2), Κάλτσος 5, Γκιουζελίδης, Κουτσοβασίλης 10(2), Ναλμπάντης 4, Παπανδρεόπουλος 13, Μαλανδρής, Χαλίλ 4, Ρίννης.

ΚΣ Γέφυρας-Ερμής Λαγκαδά 74-65
Διαιτητές: Λόρτος- Θεοδώρου- Δέλλας
Δεκάλεπτα: 18-15, 36-28, 63-48, 74-65
Κ.Σ Γέφυρας (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης 4, Μπρόζος 19(2), Μπάρμπας, Σαββίδης 2, Παπαδόπουλος 6, Ανδρέου , Χατζηκυριακίδης 17(1), Στράτος, Μπένας 17(3), Καλαϊτζίδης 6(2), Καλογιαννίδης 11, Σαμανδαράς
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 5(1), Μητρόπουλος 1, Πλιούκας 5(1), Χρυσόπουλος 21(3), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης, Γκέλιος 16(1), Καμαριώτης 9(1), Λογοθέτης 7, Μπακάλης 1

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΜΕΝΤ 40-91
Διαιτητές:
Αγραφιώτης Γρ.-Ηλιόπουλος-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 11-16, 21-38, 27-67, 40-91
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 4, Λάσκαρης 6, Ράντοβιτς 3(1), Φιλοξενίδης 9, Μαντζίνος 3, Σακοράφας 5, Ταμπούρλος 2, Σαββίδης, Σερέτης 2, Πήττας, Ελευθερούδης 2, Νταραντάνας 4.
ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Ζειμπέκης 12(2), Ψευτογκάς 14(3), Ζωγράφος 15(3), Μιχαηλίδης 11(1), Κατσαμούρης 7(1), Τριανταφύλλου 6, Πασχαλίδης 20, Ντεμίρσα 6
ΑΟ Πολυγύρου-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 58-89
Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπανικολάου Γ.-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 19-27, 26-47, 42-69, 58-89
ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας): Ζαφειρούδης 2, Χαλάτσης, Κουτουξίδης 12(1), Καντάρκος 9, Ντινάκης 6, Μπόλδογλου 5(1), Καρασίμος 1, Βαφειάδης 7(1), Κατιρτζίδης 7, Πιπιλιάρης 5(1), Καλαϊτζίδης 4
Μαχητές (Χατζούλης): Κόνσουλας 23, Γεωργίου 24(5), Μπάδης 9(2), Κόκκινος 5(1), Βαιντερλής 4, Βαζούκης 2, Παπασάββογλου Αν. 9(1), Κουτσοκώστας, Ματενίδης 2, Πετράκης 11(3)

Μακεδονικός-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 79-50
Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Τσιομπάνος Γ., Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 17-17, 36-29, 59-40, 79-50
Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 8, Αμπαράς 17(2), Ρόπουτης 15(1), Βαρδής 5, Γκύζης 16(2), Φωταρούδης 2, Κομμάτας, Φλιάτης Ι. 4, Πέργουλης, Φλιάτης Γ. 12, Γεωργάκης, Εμμανουηλίδης.
Αρετσού (Πετροπουλος): Φλιώνης, Βαρύτης 14(2), Καπώνης 2, Φουρκιώτης 3(1), Κυφωνίδης 7, Μανωλάρι, Παπανικολάου 4, Βάνης 12(3), Παπαδόπουλος 6, Μαυροχωρίτης 2.

Η βαθμολογία

1.Αίας Ευόσμου 26 12-2
2.Μακεδονικός 26 12-2
3.ΚΣ Γέφυρας 25 11-3
4.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 24 10-4
5,Ερμής Λαγκαδά 24 10-4
6,Λεύκιππος Ξάνθης 21 8-5
7.ΠΣ Ευκαρπίας 21 8-5
8.ΧΑΝΘ 19 6-7
9.ΑΟ Πολυγύρου 19 5-9
10.Πανσερραϊκός 18 5-8
11.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 18 4-10
12.ΓΑΣ Κομοτηνή 16 2-12
13.ΜΕΝΤ 16 2-12
14.ΚΑΟ Χαλκιδικής 15 1-13
*Λεύκιππος Ξάνθης, ΠΣ Ευκαρπίας, ΧΑΝΘ και Πανσερραϊκός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (20/2)

  • Λεύκιππος Ξάνθης-Αίας Ευόσμου
  • Κομοτηνή-Γέφυρα
  • Ερμής Λαγκαδά-Πανσερραϊκός
  • ΧΑΝΘ-Ευκαρπία
  • ΜΕΝΤ-Πολύγυρος
  • Μαχητές Πειραματικό-Μακεδονικός

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: basket.gr

Τελευταία Νέα