Β' Εθνική: Συνεχίζουν αήττητοι Αιγάλεω, Μακεδονικός και Ερμής Σχηματαρίου

Μιχάλης Γκιουλένογλου
Β' Εθνική: Συνεχίζουν αήττητοι Αιγάλεω, Μακεδονικός και Ερμής Σχηματαρίου

bet365

Τρεις ομάδες συνεχίζουν αήττητες στους τέσσερις ομίλους της Β' Εθνικής, μετά την ολοκλήρωση της 6ης αγωνιστικής στους τρεις πρώτους ομίλους και της 7ης στον τέταρτο όμιλο.

O Μακεδονικός, το Αιγάλεω και ο Ερμής Σχηματαρίου είναι οι τρεις ομάδες που συνεχίζουν αήττητες στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής.

Το ρεκόρ και για τις τρεις ομάδες έφτασε στο 6-0, με τον Μακεδονικό να επικρατεί στην Κομοτηνή με 72-61. Ο Ερμής Σχηματαρίου διέλυσε τον Έσπερο Λαμίας με σκορ 88-66 με 25 πόντους του Ζαρμακούπη, ενώ το Αιγάλεω επιβλήθηκε άνετα του Άρη Νικαίας με 84-61.

1ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-Πανελευσινιακός 66-69

ΚΑΟ Κορίνθου-Εθνικός Πειραιά 59-69

ΝΕΟ Ληξουρίου-Έσπερος Καλλιθέας 84-79

Αργοναύτης Ραφήνας-Ένωση Ιλίου 79-62

Αχαγιά 82-Νέα Κηφισιά 63-68

Παπάγου-ΦΕΑ 93-84

Ρεπό: Πεντέλη

Αναλυτικά οι αγώνες

ΚΑΟ Κορίνθου-Εθνικός Πειραιά 59-69

Δεκάλεπτα:10-21, 26-39, 46-52, 59-69

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Λογοθέτης, Μακρόπουλος.

Κόρινθος (Σορώτος): Καπώνης 3(1), Μακρής Γ. 3 (1), Πρεδάρης 10(2), Μακρής Δ. 7, Κοντραφούρης 9(1), Φακοπουλίδης 6, Δούκας 6, Τσιάκος 2, Κωνσταντίνου 4, Αδαμόπουλος 9(1).

Εθνικός (Καράμπελας): Βαϊδάκης 11(1), Μπασδέκης 30(6), Λιβανός 4, Καλαφαντής, Βασιλακάκης 5(1), Καρυστινός 8(2), Καραδημητρίου, Παπουτσής 5(1), Κατσοχειράκης, Κασιούμης 6.

Παπάγου-ΦΕΑ 93-84

Δεκάλεπτα: 30-16, 43-29, 65-56, 93-84

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Αποστολίδης Β.-Ζιώγας

Παπάγου (Κουρής): Καρούζος 23(2), Σοφρωνάς 19(5), Μαράκης 14, Σολωμός 12, Δελίδης 12(4), Κόης 8(1), Τσούτσος 5, Βούζας, Τρίχας, Παπαζήσης.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Γεωργοπαπαδάκος 15(3), Καραλευθέρης 14(2), Λίτσος 13(2), Κοντός 12, Γιαννόπουλος 7(1), Στεργιάκης 7, Καραχάλιος 8, Ζήρος 6(1), Μπίγγος 2, Αφαλίδης.

Αργοναύτης Ραφήνας-Ένωση Ιλίου 79-62

Δεκάλεπτα 23-24, 46-40, 57-51, 79- 62

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος-Τζίμης-Λαζόγκα

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Σγούρος 11(3), Κυριακόπουλος, Λίτσο 2, Συγγούνας 7(1), Γεραμάνης 17(2), Ντούσιας 6, Ζακυνθινός 10(1), Κορομηλιάς 6(1), Μητσάκης 11(1), Σβάρνας, Βασιλείου, Σταμέλος 9.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Γεροκώστας 8, Φουντάς 9(2), Πανουσόπουλος Θ. 3(1), Καλύβας, Σπυρόπουλος 5, Μπέλλας 10(1), Παπανδρέου, Γκαβανόπουλος 7(1) Τσιουμπρής 13, Πανουσόπουλος Κ., Κοσμίδης, Δαρμής 7(1).

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-Πανελευσινιακός 66-69

Δεκάλεπτα: 21-13, 36-35, 56-49, 66-69

Διαιτητές: Αργυρούδης-Χρηστίδης Ηλ.-Αυγερινός

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (Τσαουσίδης): Πολίτης, Ψαρόπουλος 17(3), Μιλιντίγιεβιτς 27(2), Μάκαρης 2, Προδρόμου 12(2), Κατσουλάκος, Χάρος 2, Σαρρής 2, Αναγνωστόπουλος 4.

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Κούτουλας 3, Καράμπελας 9(2), Πετρόγιαννος 1, Θεοδοσίου 18(2), Κρασάκης 8, Μουμπάρακ 19(2), Λεκάκης, Παπαφλωράτος, Ρεκουνιώτης 7, Δενδρινός 4.

Αχαγιά 82-Νέα Κηφισιά 63-68

Δεκάλεπτα: 20-16, 35-33, 52-54, 63-68

Διαιτητές: Λιότσιος-Παπαφωτίου-Τεφτίκης

Αχαγιά 82 (Μολφέτας): Καφέζας 3(1), Καλογιάννης 3(1), Σέρμπος 5(1), Φρατζής 7(1), Οικονομόπουλος 25(5), Τάρναρης 2, Δάβανης 18(1), Λυμπέρης, Κοτσόγιαννης.

Νέα Κηφισιά (Λαδικός): Ιωάννου, Μοσχοβίτης 14(3), Μακρυγιάννης 3(1), Χαρταβέλας, Πετροδημόπουλος 17(2), Μανούσος 13, Χατζηνικόλας 12(1), Κουκάκης, Μαλέλης, Μιχαλάκης 7, Καρακώστας 2.

Βαθμολογία

1. Παπάγου (5-1) 11

2. Έσπερος Καλλιθέας (4-2) 10

3. ΚΑΟ Κορίνθου (3-3) 9

4. ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (3-3) 9

5. Εθνικός Πειραιά (3-3) 9

6. ΦΕΑ (3-2) 8

7. Αργοναύτης Ραφήνας (3-2) 8

8. ΝΕΟΛ (3-2) 8

9. Ένωση Ιλίου (2-4) 8

10. Αχαγιά ’82 (2-4) 8

11. Νέα Κηφισιά (2-3) 7

12. Πανελευσινιακός (2-3) 7

13. Πεντέλη (1-4) 6

*Έχουν κάνει το ρεπό τους ΦΕΑ, ΝΕΟΛ, Αργοναύτης Ραφήνας, Νέα Κηφισιά, Πανελευσινιακός, Πεντέλη.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

Πανελευσινιακός ΑΟ-ΚΑΟ Κορίνθου

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕΟ Ληξουρίου

ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΕ Πεντέλης

ΑΕ Ν.Κηφισιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΑΟ Αχαγιά 82

2ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Δούκας 70-74

Αιγάλεω-Άρης Νίκαιας 84-61

Παλαιό Φάληρο-ΟΦΗ 69-45

Πανιώνιος-Μεγαρίδα 79-85

Μανδραϊκός-Μελίσσια 66-55

ΕΦΑΟΖ-Χανιά 82-74

Πρωτέας Βούλας-Ηλυσιακός 68-60

Αναλυτικά οι αγώνες

Π. Φάληρο-ΟΦΗ 69-45

Δεκάλεπτα: 20-12, 32-29, 53-40, 69-45

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Κοντίλης-Μαρίγλη

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Λιανός 1, Μητρόππαπας 2, Καρλάφτης 1, Τσερκιτζόγλου 9(1), Μηλαθιανάκης 3, Αγαπιάδης 8, Πρωτογεράκης 6, Καψάλης, Θεοδωρίδης 2, Καμπάκας 2, Πάλλης 11, Λιουδάκης.

Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος): Λυσόπουλος 3(1),Σκόρδος 3, Αγγελόπουλος 21(3), Λιουδάκης, Σταθόπουλος 7(1), Βλασσόπουλος 3, Καλιανιώτης 21, Μπολάτογλου 3(1), Μπόσκοβιτς, Χαρούνι, Ανδρεάτος 3 (1), Παπαδάτος 5(1).

ΕΦΑΟΖ-Χανιά 82-74

Δεκάλεπτα: 21-24, 41-42, 59-57,82-74

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Νάστος-Ρίζος

Ζωγράφου (Μάνος, Ζωηρού): Μαυροειδάκος 13(2), Μπιλαλής 8(1), Βάρσος 25(3), Μαγκούνης 14(2), Κριζέας 3(1), Καλαϊτζάκης 5(1), Μέξης 9, Μπαρμπαρής, Ανδρεόπουλος 5, Χατζής.

Χανιά (Κεσαπίδης, Παπανικολάου): Βαζοίκης 1, Στογιάνοβιτς 12(2), Τσιρογιάννης 2, Ψαράς 17(3), Παπαδάκης 2, Χουχουμής 21(1), Καραΐσκος 2, Σανδραμάνης 4, Νέσης 13.

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω (6-0) 12

2. Μεγαρίδα (5-1) 11

3. Πρωτέας Βούλας (4-2) 10

4. ΕΦΑΟΖ (4-2) 10

5. Χανιά (3-3) 9

6. Πανιώνιος (3-3) 9

7. Μανδραϊκός (3-3) 9

8. ΟΦΗ (3-3) 9

9. Παλαιό Φάληρο (2-4) 8

10. Ηλυσιακός (2-4) 8

11. Μελίσσια (2-4) 8

12. Κρόνος Αγίου Δημητρίου (2-4) 8

13. Δούκας (2-4) 8

14. Άρης Νίκαιας (1-5) 7

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

ΑΣΕ Δούκα-Αιγάλεω ΑΟ

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΟ Π.Φαλήρου

ΟΦΗ-Πανιώνιος ΓΣΣ

ΝΕ Μεγαρίδος-ΓΣ Μανδραϊκός

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας

ΑΟΚ Χανιά-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου

Ηλυσιακός ΑΟ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

3ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 81-91

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 43-62

Ερμής Σχηματαρίου-Εσπερος Λαμίας 88-66

ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 88-76

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 76-53

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-59

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

Αναλυτικά οι αγώνες

Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας 88-66

Δεκάλεπτα: 23-16, 47-28, 62-49, 88-66

Διαιτητές: Δολγύρας-Καρακώστας-Μπουγλός Π.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 6(1), Ανδρέου, Δουρούκης 10(3), Ζαρμακούπης 25(1), Χατζηγιαννάκης, Μπόρσης, Καλημέρης 20, Μπακέας 8(2), Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 5, Ζορμπάνος, Δημητριάδης 14(1).

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Τσουκαλαδέλης): Παπαργυρόπουλος 10, Μαγγελάκης, Τσεσμετζίδης, Στεφάνου 9(2), Ρουμελιώτης 15(3), Ευθυμίου 3(1), Φύκας 10(2), Αργύρης, Πάππος 5(1), Ρίκος, Τεπετίδης 9, Νέστορας 5.

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-59

Δεκάλεπτα: 25-12, 40-22, 64-40, 76-59

Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος-Ασημακάκη

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος, Αργυρός 8(1), Κοντούδης 8(1), Κατωπόδης, Βαγενάς 13(1), Μούτσα 4, Καφφές, Μάλφας 4, Κουρτίδης 27(3), Τζακόπουλος, Λαζάρου 12(1).

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γιωτάκης, Νικολόπουλος 12(1), Γυφτάκης 7, Μπαζάκας 2, Κάννης 11(3), Αντωνίου 2, Βαγγέλης 4, Ιωαννίδης, Μάντζιος, Παππάς, Μητρόπουλος 2, Ψάλτου 19.

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 43-62

Δεκάλεπτα: 7-20, 17-36, 30-49, 43-62

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ι.-Σαρακινίδης

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Σαβόγλου, Ψυχογιός 9(1), Πανταζής, Αρκούδας 2, Παπαστολόπουλος, Κρεμμύδας 12(1), Αργύρης 3, Αντωνίου 2, Καλλιάρας 11(2), Οικονόμου 3, Πυργιώτης 1, Κακκαβάς.

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος 2, Τριανταφύλλου, Μόσιαλος 14, Χατζής, Τσιακάρας, Ιωάννου 11(1), Τσιγγενόπουλος 5, Κολότσιος 14(1), Ψύρρας 7, Θέος 6, Δέσπος 3, Ευαγγελακόπουλος.

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 81-91

Δεκάλεπτα: 21-15, 42-39, 59-53, 81-91

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Μάνος, Τσούμας Γ. 7(1), Καραδήμας 21(4), Σφακιανός 1, Ξένος, Τσούμας Σ. 20(4), Φαλιάκης, Μανδαλάκης 23(2), Μούμογλου 7(1), Αρχοντούλης, Βλάχος 2.

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασάρης): Τσιαβές 10(1), Κοΐτσάνος, Αμβράζης 2, Παπαχρήστος 26(3), Κατσαρές 6, Τσάκαλος, Παρδακάς 13(1), Μποργάνος 10(1), Τριανταφύλλου 21(3), Σπυράκος 8, Κατσίμπας.

ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 88-76

Δεκάλεπτα: 19-17, 37-39, 54-56, 88-76

Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Μουρατίδης 29(7), Τσατάλας 15, Κωνσταντινίδης 2, Ξιούρας, Καραμπίνης 9(1), Σπηλιόπουλος 24(6), Σταμίρης, Ρούζιος 5(1), Σωτηρίου 4, Γκλίναβος.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 27(5), Ιλτσόγλου 12(2), Αναγνωστόπουλος 6(2), Καραμήτσος, Σταθούρος, Σιμάκης 23(1), Παρασκευάς 7, Γιαννίκος, Ευαγγελινός 1.

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 76-53

Δεκάλεπτα: 22-17, 43-23, 60-34, 76-53

Διαιτητές: Ντούρας-Μαραμής-Γεωργούλης

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Νίκολης, Βερτζάγιας 14, Σκουφεζής, Ζησόπουλος 2, Κουτίνας 20(1), Μπουσκολίτης 3(1), Δελεντζές, Καλλές 13, Σαριμπαλίδης 5(1), Σπανόπουλος 2, Λόλας 4, Ξενιτίδης 13(3).

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 3, Γριψιός 12, Κλωναράς 9(1), Παλάσκας 8(2), Παπαδόπουλος 8, Σιπητάνος 6, Κωνσταντίνου 5(1), Μπόζιαρης, Μαλιούρας 2, Ασλανίδης, Κυρατζής.

Bαθμολογία

1. Ερμής Σχηματαρίου (6-0) 12

2. Ικαροι Τρικάλων (5-0) 10

3. Νίκη Βόλου (4-2) 10

4. Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (4-1) 9

5. Δόξα Λευκάδας (3-3) 9

6. ΣΚ Ιωάννινα (3-3) 9

7. Εσπερος Λαμίας (3-2) 8

8. Πρωτέας Γρεβενών (2-4) 8

9. Τιτάνες Παλαμά (2-4) 8

10. Αναγέννηση Καρδίτσας (2-4) 8

11. Ολυμπιακός Βόλου (1-4) 6

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων (1-4) 6

13. ΓΑΣ Μελίκης (0-5) 5

*ΓΑΣ Μελίκης, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ίκαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Έσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

Ικαροι Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Ερμής Σχηματαρίου

Εσπερος Λαμίας-ΣΚ Ιωάννινα

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά

ΓΑΣ Μελίκης-Δόξα Λευκάδας

4ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου 90-68

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 61-72

Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 84-77

ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (19:00)

Αίας Ευόσμου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 108-51

ΚΣ Γέφυρας-ΠΣ Ευκαρπίας 72-53

Ρεπό: ΜΕΝΤ, Πανσερραϊκός

Αναλυτικά οι αγώνες

Κ.Σ Γέφυρας-Ευκαρπία 72-53

Δεκάλεπτα: 19-16, 36-35, 57-43, 72-53

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Θεοδώρου-Παπαθανασίου

Κ.Σ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 5, Μπρόζος 16(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 3(1), Παπαδόπουλος, Ανδρέου 4, Χατζηκυριακίδης 11(3), Μπένας 12(1), Καλαϊτζίδης 8(2), Καλογιαννίδης 13

Ευκαρπία (Δαδάλας): Τουλούπης 8, Μελαδιανός 12, Χολέβας 11(1), Κράσσι, Πλεξίδας 8, Γκαβέζος 7, Λόγυρος, Ζαφειρούδης , Βουρτζούμης, Βάσκος 3(1), Χαρτόπουλος 3

Αίας Ευόσμου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 108-51

Δεκάλεπτα: 24-11, 49-25, 77-33, 108-51

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Εκίζογλου-Λαδάς

Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος 7(2), Κοτσάνος 10, Γαλανίδης 12(4), Παναγιώτου 8(2), Μπαλτζόπουλος 20(3), Κιγμέτογλου 9, Κάτζος 14(3), Καλαμπάκας 11(2), Λαζαρίδης 5(1), Τσαρτσάλης 12.

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Βαζούκης, Λάσκαρης 11(3), Παναγιωτόπουλος 8(2), Ράντονιτς, Φιλοξενίδης 4, Δεληγιώργης 11(2), Γκατζιούρας, Τύπος 4, Ντούνι 4, Σερέτης 3(1), Πούλος 4(1), Παρούσης 2.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 61-72

Δεκάλεπτα: 22-23, 36-50, 56-65, 61-72

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης-Χατζηκώστας

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κάφκε 2, Κιατίπ, Παπανδρεόπουλος 7, Ζεκεριέ 20(5), Κάλτσος 6, Ναλμπάντης 7, Γκιουζελίδης 7, Χαλήλ, Μαλανδρής 12(1), Ρίννης.

Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 5, Αμπαράς 12(3), Ρόπουτης 9, Βαρδής 3(1), Γκύζης 11(1), Αζίζης, Κομμάτας , Φλιάτης Ι. 10, Φλιάτης Γ. 6, Γεωργάκης 16.

Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 84-77

Δεκάλεπτα: 12-25, 40-52, 68-70, 84-77

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Βασιλόπουλος-Καντερές

Ερμής (Κυρούδης): Μήνου 8(2), Μητρόπουλος 3(1), Πλιούκας 11(3), Χρυσόπουλος 17(2), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης 15(3), Γκέλιος 9, Καμαριώτης 5(1), Λογοθέτης 16.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 5(1), Βαρύτης 8, Κυφωνίδης 22(2), Παπαδόπουλος 11(1), Φουρκιώτης 3(1), Βάνης 4(1), Ντίαθ 24.

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου 90-68

Δεκάλεπτα: 26-15, 45-41, 67-53, 90-68

Διαιτητές: Λόρτος-Σελεβός-Αγραφιώτης Γ.

Λεύκιππος (Λεμονίδης): Μαραβέγιας 15(2), Παλλάκης 8, Μακαρατζής, Περρής 17(3), Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 8(2), Στουρνάρας, Μηντζαρίδης 3(1), Μανάκας 12, Παπαδήμας 3(1), Βοϊβατόπουλος 4, Χρήστου 11(1).

Πολύγυρος (Τσούρμας): Λεπτοκαρίδης 15(2), Πιπιλιάρης 12, Βαφειάδης 18(4), Κουτουξίδης 11(2), Ντινάκης 1, Καρασίμος 4, Τσοπουρίδης, Μπόλντογκου, Καντάρκος 7, Ζήσης, Κατιρτζίδης.

ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 66-76

Δεκάλεπτα: 14-17, 25-37, 48-56, 66-76

Διαιτητές: Μπακάλης, Δέλλας, Ηλιόπουλος

ΧΑΝΘ (Κεραμέας-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 10, Απαζίδης 15, Αλτίνης 3, Κυλαντωνίδης 2, Ζιάκας 8(1), Συμεωνίδης 2, Δημητρίου 14(3), Ιωαννίδης 4, Τσιριλάκης 8.

Μαχητές (Χατζούλης): Κυργάκης, Γεωργίου 24(6), Παπασάββογλου, Πετράκης 24(6), Νώτης 10, Καραγιώργος, Κουτσοκώστας, Βαϊντερλής 2, Κόνσουλας 13(1), Μπάδης 3(1), Στολτίδης.

Βαθμολογία

1. Μακεδονικός (6-0) 12

2. Ερμής Λαγκαδά (5-2) 12

3. Αίας Ευόσμου (5-1) 11

4. ΧΑΝΘ (4-3) 11

5. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (4-1) 9

6. Λεύκιππος Ξάνθης (3-3) 9

7. ΠΣ Ευκαρπίας (3-3) 9

8. ΚΣ Γέφυρας (3-2) 8

9. ΑΟ Πολυγύρου (2-4) 8

10. ΓΑΣ Κομοτηνή (1-6) 8

11. Πανσερραϊκός (2-5) 7

12. ΚΑΟ Χαλκιδικής (1-5) 7

13. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (1-4) 6

14. ΜΕΝΤ (1-4) 6

*Μακεδονικός, Αίας, Ευκαρπία, Λεύκιππος, Πολύγυρος και ΚΑΟΧ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Μαχητές, Γέφυρα, ΜΕΝΤ, Αρετσού και Πανσερραϊκός δύο.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 28/11)

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά

ΜΕΝΤ-ΧΑΝΘ

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΚΣ Γέφυρας

ΠΣ Ευκαρπίας-Πανσερραϊκός

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: INTIME

NEWS FEED