Β' Εθνική: Με το... δεξί ο Πανιώνιος

Newsroom
Β' Εθνική: Με το... δεξί ο Πανιώνιος

bet365

Με τους πολύπειρους Νίκο Μίχαλο (6π, 11α, 9ρ) και Αλέξη Κυρίτση (28π) να κάνουν την διαφορά κόντρα στον Κρόνο, ο Πανιώνιος ξεκίνησε νικηφόρα (68-59) στον β' όμιλο της Β' Εθνικής. Όλα τα αποτελέσματα κι οι βαθμολογίες της κατηγορίας.

Πρεμιέρα πραγματοποιήθηκε σήμερα (17/10) στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Ανδρών και για τους τέσσερις ομίλους της κατηγορίας.

Αναλυτικά η δράση σε όλους τους ομίλους:

1ος όμιλος - Αποτελέσματα (1η αγ.)

Εθνικός Πειραιά - ΑΕ Ν. Κηφισιάς 68-59
Έσπερος Καλλιθέας - ΦΕΑ (αναβολή)
Ένωση Ιλίου - Παπάγου 73-77 (66-66κ.α.)
Πεντέλη - Αχαγιά 72-76
Αργοναύτης Ραφήνας - ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 84-83 (72-72 α' παρ, 64-64 κ.α.)
ΝΕΟΛ - ΚΑΟ Κορίνθου 74-80
Ρεπό: Πανελευσινιακός

Βαθμολογία 1ου ομίλου

1. Εθνικός Πειραιά 2

2. ΚΑΟ Κορίνθου 2

3. Παπάγου 2

4. Αχαγιά 82 2

5. Αργοναύτης Ραφήνας 2

6. ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 1

7. Πεντέλη 1

8. Ένωση Ιλίου 1

9. ΝΕΟ Ληξουρίου 1

10. ΑΕ Ν. Κηφισιάς 1

11. Έσπερος Καλλιθέας 0

12. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 0

13. Πανελευσινιακός 0

Επόμενη αγωνιστική 1ου ομίλου (2η, 24/10)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Πανελευσινιακός

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Εθνικός Πειραιά

Παπάγου – Έσπερος Καλλιθέας

ΑΟ Αχαγιά 82 – Ένωση Ιλίου

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια – Πεντέλη

ΚΑΟ Κορίνθου – Αργοναύτης Ραφήνας

Ρεπό: ΝΕΟ Ληξουρίου

2ος όμιλος - Αποτελέσματα (1η αγ.)

Δούκας - ΚΑΟ Μελισσίων 77-80
ΟΦΗ - Ηλυσιακός 69-64
Νε Μεγαρίδος - Πρωτέας Βούλας 63-50
Μανδραϊκός - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 63-73
Πανιώνιος - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 68-59
Παλαιό Φάληρο - Αιγάλεω 59-72
Άρης Νίκαιας - ΑΟΚ Χανιά (27/10)

Βαθμολογία 2ου ομίλου

1. Αιγάλεω 2

2. NE Mεγαρίδος 2

3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2

4. Πανιώνιος 2

5. ΟΦΗ 2

6. ΚΑΟ Μελισσίων 2

7. Δούκας 1

8. Ηλυσιακός 1

9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 1

10. Μανδραϊκός 1

11. Πρωτέας Βούλας 1

12. Παλαιό Φάληρο 1

13. ΑΟΚ Χανιά 0

14. Άρης Νικαίας 0

Επόμενη αγωνιστική 2ου ομίλου (2η, 24/10)

ΑΟΚ Χανιά – Δούκας

Ηλυσιακός – Άρης Νικαίας

Πρωτέας Βούλας – ΟΦΗ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΝΕ Μεγαρίδος

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Μανδραϊκός

Αιγάλεω – Πανιώνιος

ΚΑΟ Μελισσίων – Π. Φάληρο

3ος όμιλος - Αποτελέσματα (1η αγ.)

Ίκαροι Τρικάλων - Πρωτέας Γρεβενών 75-63
Αίολος Γόμφων - ΑΓΣ Ιωαννίνων 64-48
Έσπερος Λαμίας - ΓΑΣ Μελίκης 86-63
Ιωάννινα - Τιτάνες Παλαμά 85-71
Ερμής Σχηματαρίου - Αναγέννηση Καρδίτσας 80-40
Νίκη Βόλου - Δόξα Λευκάδας 64-54
Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

Βαθμολογία 3ου ομίλου

1. Ερμής Σχηματαρίου 2

2. Εσπερος Λαμίας 2

3. Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι 2

4. ΣΚ Ιωάννινα 2

5. Ικαροι Τρικάλων 2

6. Νίκη Βόλου 2

7. Δόξα Λευκάδας 1

8. Πρωτέας Γρεβενών 1

9. Τιτάνες Παλαμά 1

10. ΑΓΣ Ιωαννίνων 1

11. ΓΑΣ Μελίκης 1

12. Αναγέννηση Καρδίτσας 1

13. Ολυμπιακός Βόλου 0

*Ο Ολυμπιακός Βόλου έκανε το ρεπό του

Επόμενη αγωνιστική 3ου ομίλου (2η, 24/10)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ικαροι Τρικάλων

ΓΑΣ Μελίκης-Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι

Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου

Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΣΚ Ιωάννινα

Πρωτέας Γρεβενών-Ερμής Σχηματαρίου

Ρεπό: Εσπερος Λαμίας

4ος όμιλος - Αποτελέσματα (2η αγ.)

Αίας Ευόσμου - Λεύκιππος Ξάνθης 78-70
ΚΣ Γέφυρας - ΓΑΣ Κομοτηνή 69-52
Πανσερραϊκός - Ερμής Λαγκαδά 67-71
ΠΣ Ευκαρπίας - ΧΑΝΘ 79-60
ΑΟ Πολυγύρου - ΜΕΝΤ 58-53
Μακεδονικός - Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 60-58
Ρεπό: ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, ΚΑΟ Χαλκιδικής

Βαθμολογία 4ου ομίλου

1. Αίας Ευόσμου 4

2. ΚΣ Γέφυρας 4

3. Μακεδονικός 4

4. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 3

5. ΜΕΝΤ 3

6. ΑΟ Πολυγύρου 3

7. Ερμής Λαγκαδά 3

8. ΧΑΝΘ 3

9. ΠΣ Ευκαρπίας 2

10. Πανσερραϊκός 2

11. ΓΑΣ Κομοτηνή 2

12. Λεύκιππος Ξάνθης 1

13. ΚΑΟ Χαλκιδικής 1

14. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 1

* ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, ΚΑΟ Χαλκιδικής, ΠΣ Ευκαρπίας και Λεύκιππος Ξάνθης έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική 4ου ομίλου (3η, 24/10)

Λεύκιππος Ξάνθης-ΚΣ Γέφυρας

ΓΑΣ Κομοτηνή-Πανσερραϊκός

Ερμής Λαγκαδά-ΠΣ Ευκαρπίας

ΧΑΝΘ-ΚΑΟ Χαλκιδικής

ΜΕΝΤ- Μακεδονικός

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς

Ρεπό: ΑΟ Πολυγύρου, Αίας Ευόσμου

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: INTIME

NEWS FEED