Β' Εθνική: Τζάμπολ στον τέταρτο όμιλο

Newsroom
Β' Εθνική: Τζάμπολ στον τέταρτο όμιλο

bet365

Τζάμπολ έγινε σήμερα (10/10) στην Β' Εθνική Ανδρών, καθώς διεξήχθη η 1η αγωνιστική του τετάρτου ομίλου της κατηγορίας.

Πρεμιέρα για την Β' Εθνική των ανδρών, με το πρώτο τζάμπολ της χρονιάς να πραγματοποιείται για τον 4ο όμιλο της κατηγορίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγ.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου 57-95
Ερμής Λαγκαδά-ΚΣ Γέφυρας 59-72
ΧΑΝΘ-Πανσερραϊκός 62-54
ΜΕΝΤ-ΚΑΟ Χαλκιδικής 74-66
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΑΟ Πολυγύρου 61-54
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Μακεδονικός 63-80
Ρεπό: ΠΣ Ευκαρπίας, Λεύκιππος Ξάνθης

Τα φύλλα αγώνα

Ερμής Λαγκαδά-ΚΣ Γέφυρας 59-72
Διαιτητές:
Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου-Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 19-18, 27-29, 46-51, 59-72
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 6(1), Κυρούδης, Καμπέρης, Τσακάλης, Πλιούκας 7, Χρυσόπουλος 23(3), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης, Γκέλιος 4, Καμαριώτης 11, Ταουσάνης 2, Λογοθέτης 6
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 1, Μπρόζος 17(2), Μπάρμπας, Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Ανδρέου 2, Χατζηκυριακίδης 18(3), Μπένας 11(2), Καλαϊτζίδης 4, Παπασχάλης, Καλογιαννίδης 19, Σαμανδαράς

ΧΑΝΘ-Πανσερραϊκός 62-54
Διαιτητές:
Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 14-18, 29-31, 48-41, 62-54
ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 4(1), Απαζίδης 4, Αλτίνης 8, Κυλαντωνίδης Π. 10(2), Ζιάκας 19(2), Συμεωνίδης 7, Δημητρίου 10, Ρουκουνάκης, Ιωαννίδης, Τσιριλάκης, Χιτικούδης, Ιωάννου
Πανσερραϊκός (Ποργιόπουλος): Στεφανίδης 19(3), Ντίνος 4, Δατσιάδης 5, Γεωργιανός 8(2), Χριστοδούλου 6, Δημητρακάς 5(1), Κεραμάρης 2, Γκούτζιας, Ασημάκης 1, Μπίλιος 4, Γούνας, Κουμανιώτης

ΜΕΝΤ-ΚΑΟ Χαλκιδικής 74-66
Διαιτητές:
Ντούρας-Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 24-19, 42-29, 60-50, 74-66
ΜΕΝΤ (Τζιβάνης-Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης Α. 3(1), Ζεϊμπέκης Σ. 3(1), Ψευτογκάς 9(3), Ζωγράφος, Μιχαηλίδης 21(5), Κατσαμούρης 8(2), Τριανταφύλλου, Στόλης 21, Πασχαλίδης 4, Κάσουρας 5, Σανγκαρέ
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Βαζούκης, Λάσκαρης, Παναγιωτόπουλος, Ράντονιτς 11(1), Φιλοξενίδης 17(2), Καραφεύγας, Δεληγιώργης 4, Νταρατάνας, Γκατζιούρας 15(1), Τύπος 2, Δήμου 5, Ντούνι 12

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου 57-95
Διαιτητές:
Ξενικάκης-Παπαγεωργίου-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 21-21, 30-51, 52-73, 57-95
ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κάφκε 3(1), Κιατίν, Παπανδρεόπουλος 23(1), Ζεκεριέ 7(1), Κάλτσος 2, Ναλμπάντης 5(1), Γκιουζελίδης 8, Χαλήλ 9, Ρίννης
Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος, Σεκαδάκης 7, Κοτσάνος 7, Ματαλών 14, Γαλανίδης 18(3), Μάρουσιτς 6, Παναγιώτου, Μπαλτζόπουλος 6, Κιγμέτογλου 17, Κάτζος 5(1), Καλαμπάκας 15

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Μακεδονικός 63-80
Διαιτητές:
Θεοδώρου-Μπακάλης-Σαρακενίδης
Δεκάλεπτα: 20-23, 35-46, 49-64, 63-80
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Φλιώνης 1, Βαρύτης 15(5), Κυφωνίδης 13, Παπαδόπουλος 7(1), Βάνης 9(1), Σαμαράς 8(2), Ντίαθ 10
Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης, Αμπαράς 20(4), Ρόπουτης 7(1), Βαρδής, Γκύζης 8(2), Αζίζης 16(4), Φωτιάδης, Κομμάτας, Φλιάτης Ι. 11(3), Φλιάτης Γ. 7, Γεωργάκης 11, Εμμανουηλίδης

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΑΟ Πολυγύρου 61-54
Δεκάλεπτα: 23-11, 28-25, 49-48, 61-54
Διαιτητές: Γερακίνης-Γεωργούλης-Δέλλας
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζουλης): Γεωργίου 18(2), Ματενίδης 10(2), Πετράκης 5(1), Νότης 14(2), Καραγιώργος 3(1), Κουτσοκώστας 7, Παπασάβογλου, Κόνσουλας Μπάδης 2, Βαϊντερλής 2
ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας): Λεπτοκαρίδης 5(1), Πιπιλιάρης, Χαλάτσης 17(1), Βαφειάδης 2, Κουτουξίδης 19(1), Καρασίμος 3(1), Σιόλογκας 1 Καντάρκος 7, Ντινάκης

H βαθμολογία

1.Αίας Ευόσμου 1-0
2.Μακεδονικός 1-0
3.ΚΣ Γέφυρας 1-0
4.ΜΕΝΤ 1-0
5.ΧΑΝΘ 1-0
6.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 1-0
7.ΑΟ Πολυγύρου 0-1
8.ΚΑΟ Χαλκιδικής 0-1
9.Πανσερραϊκός 0-1
10.Ερμής Λαγκαδά 0-1
11.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 0-1
12.ΓΑΣ Κομοτηνή 0-1
13.Λεύκιππος Ξάνθης –
14.ΠΣ Ευκαρπίας –
*ΠΣ Ευκαρπίας και Λεύκιππος Ξάνθης έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 17/10)

Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης
ΚΣ Γέφυρας-ΓΑΣ Κομοτηνή
Πανσερραϊκός-Ερμής Λαγκαδά
ΠΣ Ευκαρπίας-ΧΑΝΘ
ΑΟ Πολυγύρου-ΜΕΝΤ
Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Ρεπό: ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, ΚΑΟ Χαλκιδικής

NEWS FEED