NFL: Πρόκριση θρίλερ για το Λας Βέγκας, τα ζευγάρια στα play off

Απίστευτο φινάλε την regular season του NFL με το Λας Βέγκας να προκρίνεται στα play off και να παίρνει μαζί του το Πίτσμπουργκ.

Ένα από τα πλέον συναρπαστικά φινάλε της ιστορίας του είχε η κανονική σεζόν στο NFL.

Στο τελευταίο ματς της τελευταίας αγωνιστικής, Λας Βέγκας Ρέιντερς και Λος Αντζελες Τσάρτζερς βρέθηκαν αντιμέτωποι, με «έπαθλο» την είσοδο στα play off.

Με ισοπαλία βολεύονταν και οι δύο και θα πετούσαν εκτός το Πίτσμπουργκ, το οποίο κέρδισε στην παράταση 16-13 την Βαλτιμόρη και παράλληλα το Τζάκσονβιλ, η χειρότερη ομάδα του πρωταθλήματος, έκανε σούπερ έκπληξη κερδίζοντας την Ιντιάνα 26-11. Αυτός ο συνδυασμός αρκούσε στο Πίτσμπουργκ, αρκεί να μην ερχόταν ισόπαλο το ματς στο Λας Βέγκας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 29-14, όμως οι Τσάρτζερς σε νεκρό χρόνο ισοφάρισαν με touchdown του Γουίλιαμς! Το ματς οδηγήθηκε σε παράταση όπου εκεί βόλευε και τους δύο να… κάτσουν στο σκορ και να προκριθούν αμφότεροι. Το Λας Βέγκας σκόραρε με field goal, το Λος Αντζελες απάντησε, αλλά με ένα ακόμη field goal 2 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, ο Κάρλσον «σκότωσε» τους Τσάρτζερς και οδήγησε και το Πίτσμπουργκ στα play off μαζί με την ομάδα του.