Ήττα και αποκλεισμός για την Παπαμιχαήλ στο Τσενάι

Την ήττα με 2-0 γνώρισε στο τουρνουά WTA στο Τσενάι της Ινδίας η Δέσποινα Παπαμιχαήλ από την Οξάνα Σελεκμέτεβα και αποκλείστηκε από την συνέχεια.

Δεν τα κατάφερε η Δέσποινα Παπαμιχαήλ να συνεχίσει στο 250άρι της WTA στο Τσενάι της Ινδίας. Η Ελληνίδα τενίστρα ηττήθηκε από την Ρωσίδα, Οξάνα Σελεκμέτεβα με 2-0 (6-3, 6-1) σε 67 λεπτά και έμεινε εκτός συνέχειας στο τουρνουά. Η Παπαμιχαήλ ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι καθώς έκανε μπρέικ, ωστόσο στη συνέχεια η Ρωσίδα έκανε ένα σερί 4-0 στα γκέιμ, πήρε το πρώτο σετ και στο δεύτερο δεν είχε πρόβλημα να φτάσει στη νίκη με 2-0.