United Cup: Ο Γκότζο κέρδισε τον Σακελλαρίδη και η πρόκριση κρίνεται στο διπλό μικτό

Ο Μπόρνα Γκότζο ξεπέρασε το εμπόδιο του μαχητικού Σακελλαρίδη και η σειρά πήγε στο 2-2, με το μικτό διπλό να ξεκαθαρίζει το ποιος θα είναι αντίπαλος της Ιταλίας στα ημιτελικά.

Ο Στέφανος Σακελλαρίδης δεν μπόρεσε να κάνει και δεύτερο «θαύμα» στο United Cup.

Ηττήθηκε φυσιολογικά από τον Μπόρνα Γκότζο με 2-0 σετ (6-4, 6-2 σε 1 ώρα και 30 λεπτά), παίζοντας ωστόσο αξιοπρεπέστατα και δίνοντας μάχη ειδικά στο πρώτο σετ. Εκεί δέχτηκε νωρίς break και κράτησε το σερβίς του στο υπόλοιπο σετ, όμως απέναντι στο σερβίς του Γκότζο δεν κατάφερε να ανταπεξέλθει.

Ο Κροάτης έκανε πιο απλά τα πράγματα στο δεύτερο σετ, φτάνοντας σε δύο break και σε προβάδισμα με 4-1, με τον Σακελλαρίδη σε εκείνο το σημείο να χάνει ένα break point και την ευκαιρία να μπει πάλι στην διεκδίκηση του σετ.

Τελικά το έχασε με 6-2 κι έτσι, το μικτό διπλό θα ήταν αυτό που θα έκρινε την πρόκριση στα ημιτελικά όπου ήδη περιμένει η Ιταλία.