Κορακάκη: Συνεχίζεται η συλλογή μεταλλίων, «χάλκινη» στο Παγκόσμιο κύπελλο στο Κάϊρο

Η Άννα Κορακάκη για άλλη μία φορά ανέβηκε στο βάθρο ενός μεγάλου αγώνα καθώς κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 10μ. Αεροβόλου πιστολιού στο Κάιρο.

Πιστή στο ραντεβού με τα μετάλλια η Αννα Κορακάκη

Η Ελληνίδα ολυμπιονίκης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 10μ. αεροβόλου πιστολιού στον αγώνα του Παγκοσμίου Κυπέλλου που διεξάγεται στο Κάιρο.

Στην διαδικασία του τελικού συγκέντρωσε 252,1 βαθμούς, χάνοντας οριακά την πρόκριση για την τελική δυάδα για το χρυσό, από την καλή της φίλη, την Σέρβα Ζοράνα Αρούνοβιτς (252,2). Η Μαγιόρ κατέκτησε το χρυσό με σκορ 253,4.