Πόλο Α1 Ανδρών: Σπουδαίες νίκες για Περιστέρι, Υδραϊκό και Χανιά

Δημήτρης Ντζάνης
Πόλο Α1 Ανδρών: Σπουδαίες νίκες για Περιστέρι, Υδραϊκό και Χανιά

bet365

Το πανόραμα της 5ης αγωνιστικής της β' φάσης, πώς θα συνεχιστεί η Α1 πόλο ανδρών στη γ' ΄φάση.

Μια αγωνιστική πριν από το τέλος της β' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 ανδρών και το ενδιαφέρον εστιάζεται στην τελική κατάταξη των ομάδων στους ομίλους G2 και G3 και στο πώς θα διασταυρώσουν στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος. Στον όμιλο G2 o ΓΣ Περιστερίου υπέταξε τον Εθνικό 13-12 και ο Υδραϊκός την ΑΕΚ με 11-3, ενώ στον G3 τα Χανιά νικώντας τον ΠΑΟΚ 12-10 τον προσπέρασαν στη 2η θέση.

Πώς διασταυρώνονται οι όμιλοι G2 και G3
Οι διασταυρώσεις στη Γ1 προκριματική φάση των πλέι οφ - πλέι άουτ

4 G2 - 1 G3
1 G2 - 4 G3
2 G2 - 3 G3
3 G2 - 2 G3

Οι νικητές των ζευγαριών αναδεικνύονται στις δύο νίκες και πάνε στα πλέι οφ για τις θέσεις 1-8 με τις ομάδες του ομίλου G1. Αντίστοιχα, οι ηττημένες θα παίξουν στα πλέι άουτ (9-16) με τις ομάδες του G4.

Αποτελέσματα - Στοιχεία αγώνων
5η Αγωνιστική Β' Φάση


Όμιλος G1

Βουλιαγμένη - Πανιώνιος 14-9

Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης 15-7

Όμιλος G2

ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός 13-12 (3-2, 3-2, 4-3, 3-5).
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου 1, Φάρκας 3, Φάρμερ 1, Γερακούδης, Κουκουμάκης 1, Μπιτσάκος Χρ., Καρούντζος 1, Αγκόρτσας, Παπασηφάκης 5, Τοράκης, Λαδάς 1, Σαλτερής, Μυρίλος.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Μανδαλιός, Κατσαγούνος 3, Τεσάνοβιτς 1, Βαλιανάτος, Θεοδόσης - Παπαλουκάς 1, Παπαδόγκωνας, Βιτέλλας 1, Δερμιτζάκης 2, Μπεριστιάνος 1, Γαρδέρης, Σάβελιτς 3, Λεσιώτης, Ιωάννου, Χαραλαμπόπουλος.

ΑΕΚ-Υδραϊκός 6-11 (1-1, 2-4, 2-4, 1-2).
ΑΕΚ (Δημήτρης Μάζης): Φλέγκας, Καζάζης, Παπούκας 2, Κριγιέστορατς 1, Βούκσεβιτς 1, Δίπλαρος, Τσιστράκης, Τσαταλιός 2, Ζώρζος, Στελλάτος, Ηλιόπουλος, Σταμέλος, Κατσινούλας, Μανιουδάκης.
ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Παζαΐτης, Θαλασσινός 2, Κοκκινάκης 1, Πρέκας 1, Αλμύρας, Μπλάνης 1, Γιάνκοβιτς 3, Φώσκολος 2, Χατζηγούλας, Αλβέρτης 1, Παρτσόγλου, Τζόκας, Βαλαβάνης.


Όμιλος G3

Γλυφάδα-Παναθηναϊκός 11-4 (3-2, 2-0, 3-2, 3-0).
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης Δ, Τζελάτης 1, Μαυρωτάς Λ., Χατζηκυριακάκης 1, Γαλάνης 1, Δουρίδας, Γιαννόπουλος, Παπαοστόλου 1, Παπαγεωργίου, Φωτόπουλος, Μπρίκιτς 3, Μιγιούσκοβιτς 3, Ηλιόπουλος, Δήμου Π. 1, Πούρος.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γαβαλάς Θ., Δανούρδης, Παπαδημητρίου 1, Ξενάκης 1, Κουρλιάφτης 1, Καρακάσης, Σιαμάς Π., Πανταζόπουλος, Ρομπόπουλος, Χατζηστεφάνου, Βέκκος 1, Παπαβασιλείου, Βασιλάκης, Δευτεραίος, Εγνατιάδης.

Χανιά-ΠΑΟΚ 12-10 (3-3, 3-2, 3-3, 3-2).
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Βολτυράκης, Σαρτζετάκης, Πολύζος 2, Αγιωργούσης 2, Μπατάκης 3, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης, Σπάχιτς, Νικολαΐδης, Μπέτο 3, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Κανδανολέων 1, Παππάς.
ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Σαρησάββας, Μηλάς, Προσινικλής Ν.1, Μαρινάγης 1, Κεχαλάρης, Μιλάρντοβιτς 3, Σγουρίδης 1, Μπαγλατζής, Προσινικλής Π., Κούπμαν 4, Κουγιούνης, Μανθογιάννης.

ΜΑΧΑΙΡΑΣ
Ο Ηλίας Μαχαίρας δίνει οδηγίες στους παίκτες των Χανίων

Όμιλος G4

Άρης-Χίος 6-11 (1-3, 3-2, 2-3, 0-3).
ΑΡΗΣ (Μανώλης Γούναρης): Τσακίρης, Χατζίδης, Γιώρτσιος 1, Βικάτος 1, Ζαρκαντζάς, Αλιαπούλιος, Νάνος 1, Ζίτνικ, Παυλίδης, Παπαμανωλιουδάκης 2, Σολογάνης 1, Κοστιουτσένκοφ, Σαλαμάνης, Κουνελάς, Ζιούτας.
ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Ντόσκας): Χόλαντ, Μιμίδης Στ., Χαλατζιάν 6, Γδύσης, Παππάς Κ., Παππάς Αλ. 2, Κανδιόγλου, Χριστοφορίδης, Κόλλιας, Καλαργυρός 3, Γαβαλάς Ιω., Καρακούρος Ιω., Καρακούρος Μ., Αμπάζης.

Παλαιό Φάληρο - ΟΥΚ Βόλου 18-6 (3-1, 8-1, 4-2, 3-2).
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Χαϊδόπουλος, Τζώρτζης, Σέιν 2, Καλής 3, Κλήμος 1, Καραβιώτης, Παπαδόπουλος Γ. 1, Ντε Φρέιτας 5, Χαλυβόπουλος Ιπ., Λιαπάκης 2, Τσαχιλίδης 3, Χέλμης, Μητράκης, Κοντονής, Κουρμελές 1.
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Ζαφείρης Μαρινάγης): Σιορδίλης, Νικηφορίδης 1, Γκανάτσιος 2, Στεργίου Δ. 1, Ιωαννίδης 1, Μαρινάγης Χρ., Στεργίου Γ., Βλιώρας, Πετρόπουλος 1, Αράγια, Μαρινάγης Γ., Μπομπός, Νάσιος, Βασιλούδης, Χάλαμ.


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ


Όμιλος G1
1.Ολυμπιακός 55
2.Βουλιαγμένη 46
3.Πανιώνιος 39
4.Απόλλων Σμύρνης 37

Όμιλος G2
1.Υδραϊκός 39
2.ΓΣ Περιστερίου 39
3.Εθνικός 34
4.ΑΕΚ 30


Όμιλος G3
1.Γλυφάδα 28
2.Χανιά 25
3.ΠΑΟΚ 24
4.Παναθηναϊκός 9


Όμιλος G4
1.Π. Φάληρο 21
2.Χίος 20
3.Άρης 4
4.ΟΥΚ Βόλου 1


Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

Α1 ΑΝΔΡΩΝ Τελευταία Νέα