Πινγκ πονγκ: To 16o πρωτάθλημα κέρδισε ο Ολυμπιακός

ping pong osfp

Διπλή επιτυχία σήμερα για τις ομάδες του Ολυμπιακού στο πινγκ πονγκ.

Πρωταθλητής Ελλάδας ο Ολυμπιακός και στην επιτραπέζια αντισφαίριση ανδρών.

Ο Θρύλος, λίγο μετά το πρωτάθλημα των γυναικών, κατέκτησε και αυτό των ανδρών, για 16η φορά στην ένδοξη ιστορία του, αφού στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, νίκησε με 4-1 σετ (3-1, 2-3, 3-0, 3-1, 3-1). Οι «ερυθρόλευκοι», στον τελικό της Α1 κατηγορίας στο ΣΕΦ, κυριάρχησαν κόντρα στους «πράσινους» και αναδείχθηκαν πανάξια πρωταθλητές Ελλάδας για 16η χρονιά.

Μια από τις πιο επιτυχημένες σεζόν για την ομάδα πινγκ πονγκ ανδρών του Ολυμπιακού, η οποία μετά το ευρωπαϊκό (OLP-COSCO Europe Trophy Grand Final) στις 19/3, πανηγύρισε και το πρωτάθλημα.

Σήμερα (29/4), οι πρωταθλητές Ελλάδας ολοκληρώνουν τη φετινή διοργάνωση, δίνοντας δύο ακόμα ματς στο ΣΕΦ, κόντρα σε ΑΕΚ (15:00) και ΑΣ Πέρα (18:00).

Η εξέλιξη του αγώνα: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 4-1

Πούκαρ-Κωνσταντινόπουλος 3-1 (9-11, 11-3, 11-8, 11-9)

Μοντέιρο-Αγγελάκης 2-3 (10-12, 11-13, 11-3, 11-8, 7-11)

Γκάτσινα-Κράστεβ 3-0 (11-6, 11-8, 11-7)

Πούκαρ-Αγγελάκης 3-1 (7-11, 13-15, 11-9, 15-13)

Γκάτσινα-Κωνσταντινόπουλος 3-1 (11-4, 11-6, 7-11, 11-6)