Πάλη: «Ασημένιος» ο Χοσόνοφ στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα U-23

Μετά από το χρυσό μετάλλιο του Γιώργου Πιλίδη η Ελλάδα κατέκτησε με τον Αζαμάτ Χοσόνοφ το ασημένιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης U-23 του Βελιγραδίου.

Το ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Πάλης U23 που ολοκληρώθηκε στο Βελιγράδι στην κατηγορία των 125κ. κατέκτησε ο Αζαμάτ Χοσόνοφ.

Ο πρωταθλητής Ελλάδας ηττήθηκε με πτώση στον τελικό από τον Αμερικανό Άντονι Κασιοπί και φόρεσε στο στήθος το αργυρό μετάλλιο.

Η Ελλάδα κατέκτησε δύο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα U23, καθώς είχε προηγηθεί χρονικά το χρυσό μετάλλιο του Γιώργου Πιλίδη.