Thessaloniki Grand Slam: Πρόκριση στον τελικό για Κανέλλο και Τερζόγλου

Φώτης Καρακούσης
Μπιτς Βόλεϊ Θεσσαλονίκη

Πρώτος ημιτελικός και για τους άνδρες, στην κατάμεστη Πλατεία Αριστοτέλους, με τους Ιάσωνα Κανέλλο και Γιώργο Τερζόγλου να παίρνουν την πρόκριση για τον τελικό επικρατώντας με 2-0 των Ιωαννίδη και Παπαδημητρίου.

Μετά τους δύο ημιτελικούς των γυναικών, σειρά πήραν αυτοί των ανδρών στο Thessaloniki Grand Slam. Στην κατάμεστη από κόσμο Πλατεία Αριστοτέλους, οι Ιάσωνας Κανέλλος και Γιώργος Τερζόγλου κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση στον τελικό επικρατώντας με 2-0 (21-12, 21-19) των Παναγιώτη Ιωαννίδη και Θοδωρή Παπαδημητρίου, που την περσινή χρονιά κατέκτησαν και το πρωτάθλημα. Το πρώτο σετ κατακτήθηκε εύκολα για τους νικητές, ωστόσο στο δεύτερο είχαμε ένα μεγάλο ντέρμπι, το οποίο πήραν στις λεπτομέρειες οι νικητές και μαζί την πρόκριση για τον τελικό.

@Photo credits: Matthew Miller