Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vids)

Σταύρος Τσουκαλάς και Αλέξανδρος Βοΐλης χρίστηκαν σκόρερ αυτή την εβδομάδα από τους «Έλληνες του Εξωτερικού».

Build A Bet στο Λίβερπουλ - Γουέστ Χαμ. Ένας αγώνας – πολλές αγορές – ένα στοίχημα. |21+

Δύο γκολ ήταν ο απολογισμός των Ελλήνων του Εξωτερικού αυτή την εβδομάδα. Ο Αλέξανδρος Βοΐλης βρήκε για 2η φορά δίχτυα σε 6 συμμετοχές του με την Κάζα Πία στην Πορτογαλία, ενώ το τέρμα που πέτυχε Σταύρος Τσουκαλάς δεν αποδείχθηκε αρκετό για να πάρει τη νίκη η Βάρντα.

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Άρσεναλ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Έβερτον.
Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 3-0 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Πάνος Ρέτσος (Σέφιλντ Γιουνάιτεντ): Είδε από τον πάγκο το 1-1 με την Μπράιτον.
Νίκος Καρέλης (Μπρέντφορντ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 2-2 με την Μπλάκμπερν.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Κώστας Σταφυλίδης (Χόφενχαϊμ): Ήταν εκτός αποστολής για το 1-1 στην έδρα της Γκλάντμπαχ.
Στέφανος Καπίνο (Βέρντερ Βρέμης): Είδε από τον πάγκο την ήττα από την Ντόρτμουντ με 2-0, εντός έδρας.
Ντίνος Μαυροπάνος (Νυρεμβέργη): Ξεκίνησε βασικός στην εντός έδρας ήττα από την Ντάρμσταντ με 2-1, αλλά αντικαταστάθηκε στο 13' λόγω τραυματισμού.
Δημήτρης Διαμαντάκος (Σανκτ Πάουλι): Έπαιξε στα πρώτα 88 λεπτά της νίκης με 2-0 επί του Αμβούργου, εκτός έδρας.
Βασίλης Λαμπρόπουλος (Μπόχουμ): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-1 επί της Διναμό Δρέσδης, εκτός έδρας.
Γιάννης Γκέλιος (Χόλστεϊν Κέιλ): Βασικός στην ήττα με 1-0 από την Χέιντενχαϊμ, εντός έδρας.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Νάπολι): Βασικός στη νίκη με 1-2 στην έδρα της Μπρέσια.
Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Μπρέσια.
Παναγιώτης Ταχτσίδης (Λέτσε): Μπήκε στο 66' της εκτός έδρας ήττας από την Λέτσε με 4-0.
Χαράλαμπος Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Αναβλήθηκε το παιχνίδι με την Βερόνα λόγω κοροναϊού.
Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Αναβλήθηκε τ παιχνίδι με την Αταλάντα λόγω κοροναϊού.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανιές): Βασικός στην ήττα με 1-0 στην έδρα της Θέλτα.
Λεονάρντο Κούτρης (Μαγιόρκα): Δύσκολο βράδυ για τον Έλληνα άσο στο 3-3 της Μπέτις, καθώς έκανε το πέναλτι με το οποίο ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι και στο 31' αντικαταστάθηκε λόγω τραυματισμού.
Nίκος Βέργος (Χέρκουλες): Μπήκε στο 62ο λεπτό του εκτός έδρας 0-0 με την δεύτερη ομάδα της Μπαρτσελόνα.

ΓΑΛΛΙΑ
Ευθύμης Κουλούρης (Τουλούζ): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 3-0 στην έδρα της Λιλ.
Τάσος Δώνης (Ρεμς): Μπήκε στο 54' του εκτός έδρας 0-0 με την Σεντ Ετιέν.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Αλέξανδρος Βοΐλης (Κάζα Πία): Βασικός και σκόρερ του γκολ με το οποίο η ομάδα του ισοφάρισε προσωρινά στην εκτός έδρας ήττα από την Ολιβεϊρένσε με 2-1.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Αϊντχόφεν): Δεν χρησιμοποιήθηκε στη νίκη με 2-1 στην έδρα της Φίτεσε.
Κώστας Λάμπρου (Φίτεσε): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Αϊντχόεφν με 2-1.
Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ ΙΙ): Βασικός στην ήττα με 4-2 στην έδρα της Έμεν.
Μάριος Βρουσάι (Βίλεμ ΙΙ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα με 4-2 απ΄την Έμεν.
Γιώργος Στρέτζος (Βίλεμ ΙΙ): Δεν χρησιμοποιήθηκε στην εκτός έδρας ήττα από την Έμεν με 4-2.
Λάζαρος Ρότα (Φουρτούνα Σιτάρντ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά στην ήττα με 2-1 από την Φέγενορντ, εκτός έδρας.
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ); Λόγω τραυματισμού δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη επί της Τσβόλε με 2-0.
Γιάννης Μυστακίδης (Ντε Γκράαφσαπ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-1 στην έδρα της Ντόρντεχτ.

ΒΕΛΓΙΟ
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα στην έδρα της Μπριζ με 1-0.
Δημήτρης Χατζηϊσαΐας (Σέρκλ Μπριζ): Βασικός στην νίκη επί της Μουσκρόν με 1-0, εκτός έδρας.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Τάσος Μπακασέτας (Αλάνιασπορ): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Σίβασπορ με 1-0.
Μανώλης Σιώπης (Αλάνιασπορ): Έπαιξε σε όλη την εκτός έδρας ήττα από την Σίβασπορ με 1-0.
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 1-0 από την Σίβασπορ, εκτός έδρας.
Στέλιος Κίτσιου (Ανκαραγκουτσού): Βασικός στο 1-1 στην έδρα της Γκεντσλερμπιρλίγκι.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Χρήστος Κουντουριώτης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Μπήκε στο 67ο λεπτό της νίκης με 1-0 επί της Νίτρα, εντός έδρας.
Δημήτρης Κωνσταντινίδης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εντός έδρας νίκης με 1-0 επί της Νίτρα.
Κυριάκος Σαββίδης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Βασικός, αλλά απολήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις της νίκης με 1-0 επί της Νίτρα.
Γιώργος Νεοφυτίδης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Μπήκε στις καθυστερήσεις της νίκης με 1-0 επί της Νίτρα.
Φάνης Τζανδάρης (Σπάρτακ Τρνάβα): Έπαοθξε στα πρώτα 61 λεπτά της εκτός έδρας ήττας με 2-0 από την Σένιτσα.

ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξιάρχης Φούντας (Ραπίντ Βιέννης); Μπήκε στο 63' του εκτός έδρας 2-2 με την Χάρτμπεργκ.
Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-0 στην έδρα της Αντμίρα.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Βασικός στο εκτός έδρας 1-1 με την Σίλκεμποργκ.
Φάνης Μαυρομμάτης (Σοντερίσκε); Ειδε από τον πάγκο την ήττα με 2-1 στην έδρα της Νόρτζελαντ.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Κώστας Δημητρίου (Βασιλεία): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Σερβέτ.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Γιάννης Κάργας (Λέφσκι Σόφιας); Έπαιξε και στα 90 λεπτά του 2-2 στην έδρα της Τσέρνο Μόρε.
Δημήτρης Χαντάκιας (Τσέρνο Μόρε): Βασικός στο εντός έδρας 2-2 με την Λέφσκι Σόφιας.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Βάρντα): Είδε από τον πάγκο το 2-2 με την Ντιοσγκγιόρ.
Σταύρος Τσουκαλάς (Βάρντα): Με δικό του γκολ άνοιξε το σκορ στο 2-2 με την Ντιοσγκγιόρ.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Άρης Σοϊλέδης (Στεάουα Βουκουρεστίου): Βασικός στο 1-1 με την Ταργκοβίτσε.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Κώστας Τριανταφυλλόπουλος (Πογκόν Σέσιν): Έπαιξε σε όλη την λευκή εκτός έδρας ισοπαλία με την Λοτζ.
Μιχάλης Μανιάς (Πογκόν Σέσιν): Ξεκίνησε βασικός στο 0-0 στην έδρα της Λοτζ, όμως έγινε αλλαγή στο 70'.

ΣΚΩΤΙΑ
Μάριος Όγκμποε (Χάμιλτον): Βασικός στο 0-0 με την Μάδεργουελ.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Παναγιώτης Κονέ (Γουέστερν Γιουνάιτεντ): Ξεκίνησε βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Γουέλιγκτον Φίνιξ, αλλά αντικαταστάθηκε στο 30' λόγω τραυματισμού.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Σάββας Γκέντσογλου (Αλ Ανταλάχ): Βασικός και στα 90 λεπτά του εκτός έδρας 2-2 με την Αμπχά.

Η Έμπολι του Νικολάου, η Μπενφίκα των Βλαχοδήμου, Σάμαρη, η Σλάβια Σόφιας του Στεργιάκη και η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιαννιώτη, παίζουν σήμερα.

ΠΗΓΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ: Casa Pia Atletico Clube (Facebook Page)