Χρήστου: Τέταρτος στα 50μ. ύπτιο στο Βερολίνο

Καλό… ζέσταμα για τον Απόστολο Χρήστου στο Βερολίνο που τερμάτισε σε χρόνο 23.45 στα 50μ. ύπτιο.

Ο Απόστολος Χρήστου με επίδοση 23.45 τερμάτισε στην τέταρτη θέση του τελικού των 50μ ύπτιο στο Βερολίνο και στο μίτινγκ της σειράς του φετινού Παγκοσμίου Κυπέλλου της Fina (21-23 Οκτωβρίου, πισίνα 25μ.).

Νίκησε με 23.15 ο Ντίλαν Κάρτερ (με καταγωγή από τις ΗΠΑ αγωνίζεται για το Τρίνινταντ και Τομπάγκο).

Στον προκριματικό, με επίδοση 23.62 ο Χρήστου έκλεισε θέση για τον τελικό, ουσιαστικά στην πρώτη κούρσα της αγωνιστικής χρονιάς. Ο πρωταθλητής Ευρώπης σημείωσε εκεί την τέταρτη καλύτερη επίδοση.

Θα αγωνιστεί και αύριο Κυριακή (23/10) και στα 100μ ύπτιο.