Στην δεύτερη θέση η Καραχάλιου στο Ευρωπαϊκό, κρίνονται σήμερα τα μετάλλια

Υποχώρησε στην δεύτερη θέση της κατάταξης στο Ευρωπαϊκό των Laser radial η Βασιλεία Καραχάλιου.

Σήμερα κρίνονται τα μετάλλια στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα των laser radial στην ιστιοπλοΐα, με την Βασιλεία Καραχάλιου μετά από 9 κούρσες να βρίσκεται στην δεύτερη θέση.

Οι τελευταίες δύο ιστιοδρομίες δεν πήγαν καλά για την Ελληνίδα πρωταθλήτρια που «έσβησε» την 8η καθώς τερμάτισε στην 18η θέση, ενώ στην ένατη κούρσα τερμάτισε 15η.

Την ίδια στιγμή η Πολωνή Μπαρβίνσκα τερμάτισε στην 3η και την πρώτη θέση αντίστοιχα, με αποτέλεσμα να περάσει πρώτη στην κατάταξη με 38 βαθμούς ποινής και όλα δείχνουν πως έχει «κλειδώσει» το χρυσό.

Η Καραχάλιου έχει 60 βαθμούς ποινής και είναι δεύτερη, ενώ μάχη γίνεται στην τρίτη θέση την οποία κρατά προς το παρόν η Χοστ από τη Νορβηγία με 70β.π., έναν παραπάνω από την Ολλανδή Γιόνκερ (71β.π.).

Οσον αφορά την άλλη ελληνική συμμετοχή στην κατηγορία, η Μαρία Βλάχου παραμένει στην 56η θέση με 483β.π.