Handball Premier: Πυλαία και Ιωνικός έμειναν ισόπαλοι και έριξαν τα Βριλήσσια

O πάγκος του Ιωνικού ΝΦ πανηγυρίζει

Με δύο γκολ στο τελευταίο λεπτό ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας πήρε την ισοπαλία (29-29) στην έδρα της Πυλαίας και οι δύο ομάδες σώθηκαν και μαθηματικά.

Το πιο βολικό αποτέλεσμα για Πυλαία και Ιωνικό Ν.Φ ήταν η ισοπαλία καθώς θα τους κρατούσε στην Handball Premier και του χρόνου.

Έτσι κι έγινε καθώς ο Ιωνικός κατάφερε στο φινάλε να ισοφαρίσει σε 29-29 αν και ήταν δύο τέρματα πίσω, ένα λεπτό πριν.

Η Πυλαία είναι στο +2 από τα Βριλήσσια, αλλά τα κέρδισε και στα δύο παιχνίδια κι έτσι η τελευταία αγωνιστική θα είναι αδιάφορη.

Tα πεντάλεπτα: 3-4, 6-8, 10-11, 11-13, 14-14, 15-16 (ημχ), 18-19, 22-20, 24-23, 25-24, 28-26, 29-29

ΠΥΛΑΙΑ (Ανανιάδης): Ζαφείρης 2, Μανωλούδης 1, Αντωνιάδης 3, Καραγκιοζόπουλος 7, Αθανασιάδης, Γιαννακίδης, Μοϊσίγεφ, Μπάτζιος, Αλεξανδρίδης 7, Γιορανίδης, Αλατσατιανός, Σεϊρεκίδης 2, Παλάσκας 7, Μέτσης, Σιγγιρίδης, Συντριβάνης.

ΙΩΝΙΚΟΣ(Αρβανίτης): Νικολίνταης, Κουκουλάς 5, Αϊβαλιώτης 5, Ταουσάνης 2, Παπαδόπουλος, Μπραουδάκης, Συγγάρης, Χαντέλης 5, Ι. Βασιλείου, Μπούτος 5, Δεληχρήστος 4, Τρούλος 2, Μαντζόπουλος 1, Ελοζιέουα, Χελιώτης, Μπαλάσκας.

Διαιτητές: Νάσκος- Χαρίτσος, Κόκκινη: 55:36 Ζαφείρης (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 4/4-0/0

Αερωπός - Δράμα 31-27: Ανέβηκε 5η η ομάδα της Εδεσσας

Νίκη γοήτρου για τον Αερωπό που επικράτησε της Δράμας με 31-27 και ανέβηκε στην 5η θέση του πρωταθλήματος.Οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα σταθερά μέχρι το 35' και μάλιστα με 34 γκολ διαφορά, αλλά εκεί η ομάδ της Εδεσσας με ένα σερί 5-1 ισοφάρισε και στο τελευταίο 5λεπτο είχε ένα εντυπωσιακό ξέσπασμα με 6 γκολ, κερδίζοντας την αναμέτρηση.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-13 (ημχ), 12-16, 17-17, 19-18, 22-22, 25-25, 31-27.

Αερωπός (Τούτσης): Κωστακίδης 7, Τσέλιος 1, Γιοβάνοβιτς 2, Μήγγας 2, Τοτίδης, Κράλλης 4, Σεμεντσένκο, Βέρεμτσουκ, Κουκουτσίδης 1, Μποκάρεφ 9, Γιαννούσης, Μπούλκιν 5, Γεωργαλής, Παπαγιάννης, Μαυροδουλάκης, Μαρίνος.

Δράμα '86 (Βαλαβάνης): Μωραΐτης 3, Λαστσάκου 3, Χαϊτίδης, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος 2, Τορνικίδης, Τόσκας 9, Παπάζογλου, Καλαϊτζίδης, Ντάκαρης, Δεμερτζίδης, Μπάρμπας, Παπαγεωργίου 4, Ζιβούλοβιτς, Παπαδόπουλος 4, Σίνα 3.

Διαιτητές: Μπέτμαν - Τζαφερόπουλος. Δίλεπτα: 5-7. Κόκκινη: Μωραΐτης (55:59 - τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 2/3 - 2/3