Βήμα παραμονής ο Ιωνικός Ν.Φ. στη Handball Premier

Ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας νικώντας εκτός έδρας τον ΑΣΕ Δούκα με 32-30 βρίσκεται πολύ κοντά στην παραμονή του στη Handball Premier.

Ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας πέτυχε υπερπολύτιμη νίκη επί του ΑΣΕ Δούκα με 32-30 στο ΟΑΚΑ και πλέον πατά πιο γερά στη Handball Premier.

Ο αγώνας ήταν για τη 16η αγωνιστική, με την ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας να βάζει στο σακούλι της δύο βαθμούς χρυσάφι.

Ο ΑΣΕ Δούκα προηγήθηκε 18-14 στο ημίχρονο, είχε την πρωτοπορία μέχρι το 50ό λεπτό, όμως στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, φθάνοντας στη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-5, 9-7, 11-10, 15-13, 18-14(ημχ.), 18-17, 21-19, 24-22, 27-25, 28-28, 30-32.

ΑΣΕ Δούκα (Χαλκίδης): Μποροντάι, Μαρκατάτος, Τζηράς 10, Παγιάτης 4, Μπατής, Τσακουρίδης 1, Παναγιώτου 3, Γερουλάνος 2, Αναστασίου 1, Ντούνης, Γιάντσα 1, Χαριτωνίδης, Κοβάνης 5, Γκάσεβιτς 2, Κολλύρης, Στεφανίτσης 1.

Ιωνικός Ν.Φ. (Αρβανίτης): Νικολήνταης, Κουκουλάς 4, Αϊβαλιώτης 3, Ταουσάνης 5, Παπαδόπουλος, Μπραουδάκης, Βασιλείου Αγ. 4, Χαντέλης 6, Βασιλείου Γ. 3, Μπούτος. 4, Δεληχρήστος 1, Τρούλος, Μαντζόπουλος, Ελοζιέουα 2, Χελιώτης, Μπαλάσκας.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης - Βηττας, Κόκκινη: 50:14 Ταουσάνης (επικίνδυνο παιχνίδι- το δελτίο δεν κρατήθηκε), Δίλεπτα: 7-5, Κόκκινη: Ταουσάνης στο 50:14, Πέναλτι: 4/6 - 4/4.