Πετρούνιας: Η απονομή του χρυσού μεταλλίου (vid)

Ο «άρχοντας των κρίκων», Λευτέρης Πετρούνιας κατέκτησε το 6ο χρυσό μετάλλιο σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, με τον Έλληνα πρωταθλητή να δείχνει πόσο συγκινημένος ήταν κατά την ανάκρουση του Εθνικού ύμνου.

Δεν έχει αντίπαλο στην Ευρώπη ο Λευτέρης Πετρούνιας και δεν σταματά να το δείχνει. Ο Έλληνας πρωταθλητή που δεν είναι τυχαίο πως λέγεται ο «άρχοντας των κρίκων», κατέκτησε το 6ο του χρυσό μετάλλιο σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Στον τελικό των αγώνων στο Μόναχο, ο Πετρούνιας είχε 15.133 μετά από ένα εντυπωσιακό πρόγραμμα και δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο στους αντιπάλους του να σκεφτούν πως μπορούν να τον απειλήσουν.

Έτσι κατέκτησε όπως αναφέραμε ένα ακόμα χρυσό σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και δεν έκρυψε την συγκίνησή του κατά την ανάκρουση του Εθνικού μας ύμνου.