Ολυμπιακός: Στον Βόλο ήταν η 4η φορά που «χτύπησε» μετά το 80' στα τελευταία ματς του (vids)

Ο Ολυμπιακός τόσο στα δύο ματς με τη PSV Αϊντχόφεν όσο και με Παναθηναϊκό και Βόλο στο πρωτάθλημα βρήκε γκολ μετά το 80'. Στις 25 φορές στο σύνολο τα ματς που σκοράρει μετά το 80ό λεπτό.
Απέναντι στον Βόλο στον τελευταίο χρονικά αγώνα πρωταθλήματος ο Ολυμπιακός χρειάστηκε να φτάσει στο 81ο λεπτό για να σκοράρει με τον Εμβιλά και να νικήσει. Δεν είναι η πρώτη φορά φυσικά που συμβαίνει αυτό.
Ως προς το τελευταίο διάστημα οι Πειραιώτες είχαν κάνει το ίδιο (δηλαδή να βρουν γκολ στο 80' ή μετά το 80') με PSV Αϊντχόνφεν (εντός έδρας στο 83' με τον Μασούρα στο 4-2 και εκτός έδρας με τον Χασάν στην ήττα με 2-1 στο 88'). Επίσης στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό όπου ο Ολυμπιακός έχασε με 2-1 σκόραρε με τον Ελ Αραμπί στο 82'.

Μετά το 80' έχει βρει γκολ σε 25 περιπτώσεις σε τρεις διοργανώσεις!

Στον αγώνα με τον Βόλο ο Ολυμπιακός έβαλε γκολ μετά το 80' για 25η φορά σε όλες τις διοργανώσεις. Στο ξεκίνημα της χρονιάς ο Ολυμπιακός είχε γκολ μετά το 80' με τον Αστέρα Τρίπολης (στο 3-0 στο 88' με τον Μασούρα) και στο 2-0 με Παναιτωλικό (στο 2-0 με τον Καφού στο 86').
Στον αγώνα με την Ομόνοια οι Πειραιώτες «χτύπησαν» στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα με μια «οβίδα» του Γιουσέφ Ελ Αραμπί. Ο Ελ Αραμπί σκόραρε στις καθυστερήσεις του ματς. Με τη Μαρσέιγ ο Ολυμπιακός σκόραρε με τον Χασάν στο Champions League στο 90+ και με τον Ατρόμητο στο 4-0 εντός ο Ολυμπιακός είχε δύο γκολ του Ελ Αραμπί στο 82' και το 87'.
Στη Super League Interwetten οι «ερυθρόλευκοι» βρήκαν και αλλού γκολ μετά το 80' ή στο 80'. Στο 0-2 με τον ΟΦΗ (80' με Μασούρα), αλλά και δύο φορές στο 4-1 με τον Βόλο (στο 80' και στο 90+ με τον Ελ Αραμπί). Στο ματς με τα έξι γκολ με τη Λαμία, τρία γκολ ήρθαν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο 82' με Σουντανί, στο 83' με Κάιπερς και στο 87' με Μασούρα.
Άλλα τέσσερα γκολ πανηγύρισαν στο φινάλε των αγώνων οι Πειραιώτες στην τριάδα με ΑΕΛ (5-1), ΑΕΚ (3-0) και Αστέρα Τρίπολης (0-4). Με την ΑΕΛ είχαν στο 88' γκολ του Ελ Αραμπί, με την ΑΕΚ γκολ στο 90+ με τον Βαλμπουενά και με τους Αρκάδες στο 81' με Φορτούνη και στο 86' με Μπρούμα.
Επίσης είχε γκολ με τον Car.gr ΠΑΣ (1-0 με τον Χασάν στο 90+), με ΠΑΟΚ (3-0 στο 89' με Βρουσάι), με Απόλλωνα Σμύρνης (1-3 με γκολ του Χασάν στο 90+), με Παναθηναϊκό ( στο 2-1, όπως αναφέραμε πιο πάνω με Ελ Αραμπί) και φυσικά με Βόλο. Επίσης εκτός από τα δύο ματς με τη PSV Αϊντχόφεν ο Ολυμπιακός βρήκε γκολ στο τέλος στα δύο 3-0 που είχε με τον Παναιτωλικό στο Κύπελλο. Στο 0-3 ήταν με τον Σισέ στο 85' και στο 3-0 ήταν με τον Ανδρούτσο στο 82'.