Ολυμπιακός Β'-Ηρόδοτος 4-0: Άνετη νίκη για το σύνολο του Οκκά

Εύκολα στη νίκη έφτασε ο Ολυμπιακός Β' καθώς επικράτησε με 4-0 του Ηροδότου στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Superleague 2. Με καθυστέρηση 25 λεπτών (!) άρχισε η αναμέτρηση καθώς οι φιλοξενούμενοι έδωσαν τελευταία στιγμή τα δελτία των παικτών τους στον διαιτητή.

Ο Ολυμπιακός Β' επικράτησε άνετα του Ηροδότου (που είχε αποστολή με 11 παίκτες) με 4-0 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Superleague 2. Ένα παιχνίδι που ξεκίνησε με καθυστέρηση 25 λεπτών καθώς οι φιλοξενούμενοι καθυστέρησαν να προσκομίσουν τα δελτία των ποδοσφαιριστών τους.

Ο Ολυμπιακός μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και περιόρισε τον Ηρόδοτο στην περιοχή του με στόχο να βρει γρήγορα τον δρόμο προς τα δίχτυα. Μέχρι το 24ο λεπτό οι γηπεδούχοι αντιστέκονταν αλλά ο Βλαχομήτρος ήταν ο άνθρωπος που άνοιξε το σκορ καθώς με πλασέ νίκησε τον Γκόλοβιτς για το 1-0.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής κατάφερε να βρει και δεύτερη φορά δίχτυα πέντε λεπτά μετά, βάζοντας τις βάσεις για το τρίποντο του Ολυμπιακού Β', καθώς με κεφαλιά άφησε την μπάλα να αναπαυθεί στα δίχτυα των αντιπάλων του. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, οι «ερυθρόλευκοι» έψαξαν και ένα τρίτο γκολ αλλά το βρήκε το δεύτερο ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, στο 55ο λεπτό, ο Αλγκασίμ Μπα που μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να βρει τον δρόμο για το 3-0, καθώς με ωραίο σουτ ανέβασε και άλλο τον δείκτη του σκορ. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν πάτησαν... φρένο, με τον Βαγγέλη Κεραμίδα να μπαίνει και αυτός στον «χορό» των γκολ, αφού στο 71' με ωραίο πλασέ έκανε το 4-0.

Μέχρι την ολοκλήρωση του 90λεπτου, οι γηπεδούχοι κατέβασαν στροφές και παρότι είχαν κάποιες στιγμές, το σκορ έμεινε στο 4-0, με τον Ηρόδοτο να παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα.

Ολυμπιακός Β (Οκκάς): Παπαδούδης, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος, Καλογερόπουλος, Αποστολόπουλος (56′ Κεραμίδας), Νίκολιτς, Μαυρουδής (72′ Αλνασάρι), Μαρίνος (46′ Αργυρίου), Κωστή, Βλαχομήτρος (46′ Μπα), Καράκουτης (56′ Κωστούλας).

Ηρόδοτος (Φυντάνης): Γκόλοβιτς, Γρηγορόπουλος, Ρόσι, Κριεζίβ, Χαϊκάλης, Μασάδο, Πιτσόλης, Χίντρι, Λεβιτσάνιν, Πλιάτσικας, Θεοδωράκης.