Ολυμπιακός Β': Αρκέστηκε στην ισοπαλία με τα Τρίκαλα (vid)

Σε ένα ματς όπου το α' μέρος του Ολυμπιακού Β' ήταν καλύτερο από το β' 45λεπτο ήρθε ισόπαλος με 0-0 με τον ΑΟ Τρικάλων.

Ο Ολυμπιακός Β' είχε πιο καλή εικόνα στο πρώτο 45λεπτο σε σχέση με το 2ο. Τόσο οι γηπεδούχοι, όσο και το σύνολο του Αριέλ Ιμπαγάσα είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν και να αποκτήσουν κεφάλι στο σκορ. Συγκεκριμένα τα Τρίκαλα απείλησαν με τους Ευθυμίου και Πέλκα, με τον Στουρνάρα να μπλοκάρει το σουτ του πρώτου στο 22’ και να βλέπει την μπάλα να φεύγει άουτ από την προσπάθεια του δεύτερου. Αντίθετα, ο Ολυμπιακός έφτασε κοντά στο γκολ στο 18’ με το σουτ του Μαρίνου και σε δύο σουτ του Ξενιτίδη λίγο μετά τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου.

Ο Μαρίνος ήταν ο εκφραστής και των δύο πρώτων ευκαιριών της ομάδας του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρονο. Αν και στην πρώτη ο αντίπαλος γκολκίπερ απλά παρακολούθησε την πορεία της μπάλας, στη δεύτερη (51’) χρειάστηκε να επέμβει διώχνοντας ενστικτωδώς πάνω στη γραμμή.

Στη συνέχεια από στημένη φάση καλή στιγμή του ΑΟΤ αλλά ο Ευθυμίου δεν σημάδεψε σωστά με το κεφάλι. Στην επανάληψη ο ΑΟ Τρικάλων είχε ένα ακυρωθέν γκολ στο 66' για υπόδειξη οφσάιντ (το ριπλέι έδειξε πως υπήρχε οφσάιντ στην αρχή της φάσης) στον Παρέδες, με τους παίκτες των Τρικάλων να διαμαρτύρονται.

Στο 82' ο Κουσκουνάς από θέση βολής σούταρε ψηλά έξω ενώ στο 85' ο Βοϊλης ζήτησε πέναλτι για μαρκάρισμα εντός της περιοχής των Τρικάλων. Οι τελικές πάντως ήταν 11-8 στο 83' του αγώνα ενώ ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε ιδιαίτερα κακή κατάσταση.

Τρίκαλα (Αμπέντε): Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Νιάρος, Παρέδες, Ριζογιάνης, Ρεκίν, Μπαξεβάνος, Κουσκουνάς, Πέλκας (62′ Αουντίνο), Ευθυμίου και Χειρίτραντας (62′ Ελευθεριάδης).

Ολυμπιακός Β' (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Κινκουέ, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (73′ Τσέλιος), Νίκολιτς, Μαρίνος (66′ Κίτσος), Βοΐλης, Ντόη και Κωστή.