Το πανόραμα στο Βόρειο Ομιλο της Super League 2: Η Βέροια «απέδρασε» στις καθυστερήσεις από το Πανθεσσαλικό (2-2)

Η «βασίλισσα» ισοφάρισε (2-2) με πέναλτι τη Νίκη δευτερόλεπτα πριν το φινάλε του αγώνα στο Βόλο και... πάτησε κορυφή. Χωρίς νικητή (1-1) έληξε το ματς του ΠΑΟΚ Β' με τον Πανσερραϊκό, αναβολή στην Καβάλα.

Αγώνας που... έσπασε καρδίες έγινε σήμερα (13/11) στο Πανθεσσαλικό όπου η Νίκη Βόλου και η Βέροια, σε ένα εκ των ντέρμπι του Βορείου Ομίλου της Super League 2, αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2.

Η «βασίλισσα» άνοιξε το σκορ στο 29', όταν μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Μούργου και σύγχυση στα «καρέ» των γηπεδούχων, ο Ράμος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. Ομως οι «μπλε»... απάντησαν σχετικά γρήγορα και πιο συγκεκριμένα στο 36' όταν ο Τζοβάρας βρήκε δίχτυα με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Πάνου.

Στο δεύτερο μισό έγινε «μάχη» και οι 2 ομάδες έβγαλαν ευκαιρίες, με κυριότερη το δοκάρι του Οικονόμου στο 55'. Οι «μπλε» πήραν το προβάδισμα στο 80' με τον Τσουκαλά, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν ακόμη πει την «τελευταία τους λέξη». Στο 90'+5' καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ τους σε μαρκάρισμα στον Πασά, ο ίδιος το εκτέλεσε και από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Αλέκος Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Πάνος, Τζοβάρας, Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Γρομητσάρης, Αλιατίδης, Τζιώρας, Γκαρσία (82′ Μέτσε), Τσουκαλάς, Ροχάνο.
ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Οικονόμου (84′ Ντίνας), Ράμος (59′ Μπλέτσας), Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης (70′ Περδίκης), Πασάς, Μούργος (59′ Πόζογλου).