Παναθηναϊκός-Άρης: «Βολίδα» από τον Νταρίντα που τράνταξε το δοκάρι του Λοντίγκιν (vid)

αρης

Ο Άρης άγγιξε το 2-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό αλλά το απίθανο σουτ του Νταρίντα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Λοντίγκιν.

Ο Παναθηναϊκός παραλίγο να μπει σε θέση οδηγού κόντρα στον Άρη αλλά το δοκάρι του Κουέστα δεν επέτρεψε να γίνει το 2-1. Ωστόσο λίγα λεπτά μετά, η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχασε με παρόμοιο τρόπο την ευκαιρία να κάνει ανατροπή.

Συγκεκριμένα στο 84ο λεπτό, ο Νταρίντα βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, εξαπέλυσε έναν... κεραυνό αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Λοντίγκιν.