Μπολόνια - Μόντσα 0-0: «Λευκή» ισοπαλία και... ευκαιρία για τη Ρόμα

Βασίλης Μπαλατσός
bologna_monza

Η Μπολόνια «κόλλησε» στην ισοπαλία δίχως σκορ (0-0) με τη Μόντσα και έχασε δυο πολύτθμους βαθμούς στη μάχη της τετράδας. Στον πάγκο Μπάμπης Λυκογιάννης και Γιώργος Κυριακόπουλος.

«Back to back» απώλεια βαθμών για την Μπολόνια. Μετά τη λευκή ισοπαλία (0-0) με τη Φροζινόνε η ομάδα του Τιάγκο Μότα έμεινε στο... μηδέν και κόντρα στη Μόντσα στο «Νταλ' Άρα». Στον πάγκο τόσο ο Μπάμπης Λυκογιάννης των γηπεδούχων, όσο και ο Γιώργος Κυριακόπουλος των φιλοξενούμενων. Οι Ροσομπλού έχασαν ακόμα δυο πόντους στην προσπάθεια τους για την έξοδο στο Champions League, ενώ η Ρόμα με «διπλό» στην έδρα της Ουντινέζε (14/4, 19:00) θα μειώσει τη διαφορά από την 4η θέση στον ένα βαθμό.

Στο 24ο λεπτό ο Ντι Γκρεγκόριο είχε «απάντηση» σε σουτ του Ορσολίνι και στο 28’ ήταν ο Σκορούπσκι νίκησε τον Καρμπόνι. Στο 54ο λεπτό ο Ντι Γκρεγκόριο απέκρουσε το πλασέ του Φέργκιουσον, ενώ στο 69' είπε για δεύτερη φορά «όχι» στον Ορσολίνι και κράτησε ανέπαφη την εστία του.