Λάτσιο - Φιορεντίνα 1-1: Χωρίς νικητή στο Ολίμπικο! (vid)

Λάτσιο και Φιορεντίνα έμειναν στο 1-1, με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να βρεθούν στη 2η θέση της Serie A.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς στο Ολίμπικο ανάμεσα στη Λάτσιο και τη Φιορεντίνα, με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να βρεθούν στη 2η θέση. Οι Λατσιάλι μπήκαν δυνατά και στο 8ο λεπτό άνοιξαν το σκορ ο Καζάλε με υπέροχο τρόπο άνοιξε το σκορ. Η Φιορεντίνα προσπάθησε να αντιδράσει, ωστόσο δεν είχε τις λύσεις για να απειλήσει, ενώ και οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να κάνουν τη διαφορά.

Στην επανάληψη, η Φιορεντίνα μπήκε δυνατά και στο 49' ο Γκονζάλες με τρομερό σουτ εκτός περιοχής διαμόρφωσε το 1-1. Ο Ιμόμπιλε επέστρεψε έπειτα από σοβαρό τραυματισμό, ωστόσο δεν κατάφερε να βοηθήσει την ομάδα του. Η Φιορεντίνα θα μπορούσε στις καθυστερήσεις να πάρει το διπλό, αλλά το σουτ του Μιλένκοβιτς σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.