«Κόλλησαν» στο μηδέν Ουντινέζε και Τζένοα

Ουντινέζε και Τζένοα δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα κι έτσι μοιράστηκαν βαθμούς, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Serie A.

Στο πρώτο ημίχρονο τόσο η Ουντινέζε όσο και η Τζένοα δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν, χωρίς ωστόσο να πετυχαίνουν τον στόχο τους. Βέβαια, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί οι οποίοι είχαν τον πάνω χέρι στα πρώτα 45 λεπτά αλλά δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Ετσι, αμφότερες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα ήταν ο ίδιος, με τη διαφορά ότι η Ουντινέζε πήρε κάποια μέτρα στο γήπεδα, τα οποία όμως δεν εκμεταλλεύτηκε. Ετσι το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Ουντινέζε «σκαρφάλωσε» στην 14η θέση με 15 βαθμούς, ενώ η Τζένοα παραμένει τρίτη από το τέλος, έχοντας μόλις 10 βαθμούς, ύστερα από 14 αγώνες.