Ζλάταν: Η ασίστ με το στήθος στο γκολ του Λεάο που δεν μέτρησε (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Σε μεγάλα κέφια ήταν ο Ζλάταν το βράδυ της Κυριακής και πέρα από το γκολ και το κερδισμένο πέναλτι, λίγο έλειψε να του πιστωθεί και ασίστ με το στήθος...

Ο Σουηδός αστέρας με «βολίδα» εκτός περιοχής σε εκτέλεση φάουλ στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στο «Ολίμπικο» πέτυχε το 400ο του τέρμα σε επίπεδο πρωταθλήματος στην καριέρα του, ενώ, κέρδισε και το πέναλτι με το οποίο οι «ροσονέρι» κατάφεραν να συνεχίσουν το κυνήγι της Νάπολι με το τελικό 2-1 επί της Ρόμα.

Στο 38ο λεπτό λίγο έλειψε ο Ζλάταν να πιστωθεί και μαγική ασίστ με το στήθος βγάζοντας τον Λεάο απέναντι από τον Ρουί Πατρίσιο. Ο Πορτογάλος εξτρέμ της Μίλαν πέρασε τη μπάλα πάνω από τον συμπατριώτη του, σκόραρε με εύκολη κεφαλιά, όμως είχε ήδη σηκωθεί το σημαιάκι του επόπτη...

@Photo credits: video screen