Μοράτα: Αποβλήθηκε φωνάζοντας στον ρέφερι «Είναι ντροπή»!

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Αλβάρο Μοράτα αποβλήθηκε μετά τη λήξη της ισόπαλης (1-1) αναμέτρησης της Γιουβέντους με την Μπενεβέντο, φωνάζοντας προς τον διαιτητή για τη φάση που ζήτησε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό.

Ο Ισπανός επιθετικός των «μπιανκονέρι» που διανύει εποικοδομητική σεζόν και έχει καταφέρει να συμμετέχει σχεδόν στα μισά φετινά γκολ της ομάδας του, ήταν ο σκόρερ για το σύνολο του Πίρλο το βράδυ του Σαββάτου, αλλά δεν ήταν αρκετό.

Η Μπενεβέντο κατάφερε να πάρει τον βαθμό με το τελικό 1-1, ο Μοράτα ζήτησε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό και μετά τη λήξη της αναμέτρησης, σύμφωνα με το SkySport Italia φώναζε στον διαιτητή: «Είναι ντροπή».

Αυτό του απέφερε την κόκκινη κάρτα και πλέον ο Μοράτα καλείται να εκτίσει τιμωρία μιας αγωνιστικής, απουσιάζοντας από το ντέρμπι με την Τορίνο...

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.