Ολυμπιακός: Ισοπαλία η Κρασνοντάρ πριν τον επαναληπτικό (vid)

Η Κρασνοντάρ έκανε rotation και έμεινε στο 1-1 με την Λοκομοτίβ Μόσχας πριν τη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό.

Η Κρασνοντάρ είχε δύσκολο εντός έδρας παιχνίδια μετά τη συντριβή από τον Ολυμπιακό στο Champions League απέναντι στη Λοκομοτίβ Μόσχας. Ο τεχνικός Μουσάεβ αποφάσισε να κάνει rotation, έστω και αν οι πιθανότητες πρόκρισης με τον Ολυμπιακό είναι πολύ λίγες, και η ομάδα του βρέθηκε να χάνει από νωρίς με «δώρο» του κίπερ Σαφόνοβ στο σουτ του Κριχόβιακ.

Οι γηπεδούχοι έδειχναν όλο και καλύτερο πρόσωπο όσο περνούσε η ώρα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν το ημίχρονο με τον Σουλεϊμάνοβ. Το ματς ήταν ανοιχτό και στην επανάληψη, οι Ταύροι έχασαν τις καλύτερες ευκαιρίες, όμως τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με το 1-1 να παραμένει.

Κρασνοντάρ: Σαφόνοβ, Στότσκι, Σπάιτς, Φιόλουσον, Πετρόβ, Ούτκιν (68’ Ναμλί), Όλσον, Βιλένα (71’ Καμπόλοβ), Βάντερσον, Σουλεϊμάνοβ, Ιγκνάτιεβ (76’ Μπεργκ)