Άστον Βίλα - Γουέστ Μπρομ 2-2: Μια... ανάσα από την Τσάμπιονσιπ (vid)

Η Άστον Βίλα ισοφάρισε στο τέλος (2-2) και η Γουέστ Μπρομ έχασε τις ελπίδες για παραμονή στην Premier League.

Η Γουέστ Μπρομ μια ανάσα από την επιστροφή της στην Championship! Η ομάδα του Σαμ Άλαρνταϊς κρατούσε μια σημαντική νίκη μέχρι το τέλος, αλλά η Άστον Βίλα ισοφάρισε 2-2 και κράτησε την αντίπαλό της στο -9 από την παραμονή. Μόλις στο 9ο λεπτό ο Ανβάρ Ελ Γκαζί από την άσπρη βούλα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Περέιρα στο 23’ να φέρνει το ματς στα ίσα πάλι με εκτέλεση πέναλτι. Η Γουέστ Μπρομ μπήκε δυνατά στην επανάληψη και ο Ντιάν στο 47’ πέτυχε το 2-1. Η Άστον Βίλα πίεσε αρκετά τους φιλοξενούμενους και πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντέιβις.