Τσέλσι - Νόριτς: Ο Πούλισικ «σέρβιρε» στον Ζιρού για το 1-0 (vid)

Η έξοχη ασίστ του Κρίστιαν Πούλισικ και η εκτέλεση του Ολιβιέ Ζιρού έδωσαν τη λύση και το προβάδισμα στην Τσέλσι έναντι της Νόριτς.

Η Τσέλσι δυσκολευτόταν για ένα ημίχρονο απέναντι στη Νόριτς, αλλά με την καλύτερη συνεργασία στο παιχνίδι της πήρε αυτόματα και τα ηνία στο σκορ.

Στην εκπνοή του πρώτου μέρους, ο εξαιρετικός, Κρίστιαν Πούλισικ, έβγαλε ιδανική σέντρα από τα αριστερά για τον Ολιβιέ Ζιρού, ο οποίος μετά από γνήσια, σεντερφορίσια προσποίηση και εκτέλεση έγραψε το 1-0 και έλυσε τον γόρδιο δεσμό στο κατάλληλο σημείο για την ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ.

Παράλληλα, ο Γάλλος «killer» διεύρυνε την περίοδο φόρμας που διανύει, σκοράροντας για τρίτο σερί ματς που ξεκινά βασικός μετά τον Ιανουάριο του 2017, όταν και αγωνιζόταν στην Άρσεναλ.