Κάρντιφ – Τσέλσι: Ένας χρόνος από την πιο... γραφική διαμαρτυρία στους διαιτητές (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Πριν από έναν χρόνο η Τσέλσι έφευγε από το Κάρντιφ με μεγάλη νίκη (2-1) και με εύνοια της διαιτησίας, με τον Νιλ Γουόρνοκ να διαμαρτύρεται με απίθανο τρόπο μπροστά στους διαιτητές στη λήξη της αναμέτρησης!

Οι «μπλε» του Λονδίνου είχαν χρειαστεί να κάνουν ανατροπή στο σκορ και μάλιστα να πετύχουν και τα δυο τους γκολ στο φινάλε, αφού ο Αθπιλικουέτα ισοφάρισε στο 84' και ο Ρούμπεν Λόφτους – Τσικ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έγραψε το 2-1.

Ο Νιλ Γουόρνοκ, έπειτα από τις διαιτητικές αποφάσεις που πήγαν υπέρ της ομάδας του Μαουρίτσιο Σάρι, τότε, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με την ολοκλήρωση του αγώνα και στάθηκε μπροστά στο διαιτητικό τρίο πιάνοντας το κεφάλι του!