Γουλβς - Νιουκάστλ 2-2: Γκέλα για τις «Καρακάξες»

νιουκάστλ

Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Γουλβς και Νιουκάστλ, με τις «Καρακάξες» να χάνουν την ευκαιρία να πλησιάσουν την τετράδα.

Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Γουλβς και Νιουκάστλ στη ματσάρα της ημέρας στην Premier League. Οι «Καρακάξες» βρέθηκαν στο -3 από την τετράδα, ενώ οι «Λύκοι» απομακρύνθηκαν κι άλλο επό την επικίνδυνη ζώνη. Στο 22ο λεπτό ο Γουίλσον άνοιξε το σκορ για τη Νιουκάστλ, ωστόσο ο Λεμινά στο 36ο έφερε το ματς στα ίσα. Λίγο πριν το τέλος του α' μέρους, η Νιουκάστλ κέρδισε πέναλτι και ο Γουίλσον με αρκετή δόση τύχης πέτυχε το 2-1. Η ομάδα του Γκάρι Ο’ Νιλ πάλεψε πολύ και το 2-2 ήρθε στο 71ο λεπτό, με τον Χουάνγκ να «αδειάζει» τον αντίπαλο του και να δίνει τον βαθμό στην ομάδα του. Ακολούθησε ο τραυματισμός του Νέτο για τη Γουλβς, που προσπάθησε για ένα τρίτο γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα.