Λέστερ - Κάρντιφ 2-1: Ήττα στο «King Power» στο ντεμπούτο του Σιώπη

Βασίλης Μπαλατσός
Σιώπης

Η Κάρντιφ ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Λέστερ με γκολ του Κασάντεϊ στις καθυστερήσεις, στο ντεμπούτο του Μανώλη Σιώπη. Βασικός ο Γούτας.

Με το «αριστερό» το ντεμπούτο του Μανώλη Σιώπη στην Championship. Περίπου 24 ώρες μετά την ανακοίνωση του από την Κάρντιφ ο διεθνής Έλληνας αμυντικός χαφ έκανε την πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα της νέας του ομάδας, καθώς μπήκε ως αλλαγή στο 61' στην ήττα από τη Λέστερ στο «King Power Stadium» με 2-1.

Ο Μάρκαλ Μαντιβαντούα άνοιξε το σκορ στο 36' για τους γηπεδούχους, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 45+1' με τον Ράμσεϊ και ο Κασάντεϊ πέτυχε το γκολ της νίκης στο 90+2'. Για τους Ουαλούς ήταν βασικός ο Δημήτρης Γούτας, ο οποίος αγωνίστηκε για 77 λεπτά.

Η Λέστερ έχει 3/3 στην Championship, ενώ η Κάρντιφ μέχρι στιγμής έχει έναν βαθμό.