Τότεναμ - Νιουκάστλ 1-2: Σούπερ διπλό τετράδας!

Τρομερή η Νιουκάστλ, επικράτησε 2-1 της Τότεναμ στο Λονδίνο και βρέθηκε στην τετράδα της Premier League.

Oι παραδόσεις είναι για να σπάνε και η Νιούκαστλ έβαλε τέλος στην «κατάρα» της τελευταίας τριετίας, όπου την ήθελε να χάνει στο Βόρειο Λονδίνο από την Τότεναμ. Οι «Καρακάξες» επικράτησαν 2-1, βρέθηκαν στην 4η θέση της βαθμολογίας και στο -2 από την ομάδα του Κόντε. Παράλληλα, η Νιουκάστλ κατάφερε για πρώτη φορά στον 21ο αιώνα να σημειώσει δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο στην έδρα των Spurs. Πρώτη ήττα στο γήπεδό της η Τότεναμ, η οποία συνεχίζει να προβληματίζει. Μέσα σε εννέα λεπτά έγιναν όλα, ο Γουίλσον στο 31΄με τρομερό τελείωμα έπειτα από λάθος του Γιορίς πέτυχε το 1-0. Στο 40' ο Αλμιρόν με εξαιρετική ατομική ενέργεια σημείωσε το 2-0. Η Τότεναμ μείωσε σε 2-1 στο 56ο λεπτό με τον Κέιν, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή.