Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Ο Σάντσο «χόρεψε» την άμυνα και σκόραρε σε ανάπτυξη-όνειρο για το 1-0 (vid)

Ανάπτυξη βγαλμένη από τα πινακάκια του Έρικ Τεν Χαγκ και μια υπέροχη προσποίηση του Τζέιντον Σάντσο οδήγησαν στο 1-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Λίβερπουλ.

Το δυναμικό ξεκίνημα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο ντέρμπι κόντρα στη Λίβερπουλ εξαργυρώθηκε με γκολ από το 16ο λεπτό. Και ήταν ένα γκολ που είχε λείψει από το κοινό των Κόκκινων Διαβόλων, προϊόν αριστουργηματικής ανάπτυξης και με... κερασάκι την τρομερή προσποίηση του Τζέιντον Σάντσο που άδειασε όλη την άμυνα των Reds και του επέτρεψε να πλασάρει με ανυπεράσπιστη τη δεξιά γωνία για το 1-0.

Λίγα λεπτά μετά την προειδοποίηση με το δοκάρι του Ελάνγκα, Μαλάσια και Έρικσεν συνεργάστηκαν άψογα με το ένα-δύο και ο πρώτος σέρβιρε στον Άγγλο εξτρέμ που περίμενε στο σημείο του πέναλτι.