Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας: Ανατροπή... παραμονής και «μπούκα» των τρελαμένων οπαδών (vid)

Στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης της εντός έδρας αναμέτρησης της Έβερτον με την Κρίσταλ Πάλας ο Κάλβερτ - Λιούιν ολοκλήρωσε την ανατροπή παραμονής και οι...τρελαμένοι οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο του «Γκούντισον Παρκ».

Η Έβερτον βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Κρίσταλ Πάλας στο «Γκούντισον Παρκ», όμως στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ έκανε την ολική ανατροπή, επικράτησε με 3-2 και εξασφάλισε την παραμονή της στην Premier League, μια αγωνιστική πριν το φινάλε. Στο 85' ο Κάλβερτ - Λιούιν με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκρέι και ακολούθησε παντζουρλισμός με τους οπαδούς των «Ζαχαρωτών» να... μπουκάρουν στον αγωνιστικό χώρο για να πανηγυρίσουν την αποφυγή του εφιάλτη της Championship.