Ρονάλντο: Μείωσε σε 2-1 ο CR7 που χειροκροτήθηκε και αφιέρωσε το γκολ στον αδικοχαμένο γιο του (vids)

Δύο λεπτά μετά το πέναλτι της Αρσεναλ, ήρθε η αντίδραση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που μπήκε ξανά στο ματς με γκολ του CR7.

Το 2-0 της Αρσεναλ… ξύπνησε τους παίκτες της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που μείωσαν με τον… συνήθη ύποπτο, τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

Ο Πορτογάλος έπειτα από ασίστ του Μάτιτς πλάσαρε μέσα από την περιοχή και μείωσε σε 2-1 στο 34’. Αμέσως έδειξε προς τον ουρανό, αφιερώνοντας το γκολ στον γιο του που έφυγε από τη ζωή με το που γεννήθηκε πριν από μερικές ημέρες.

Με αυτό το γκολ ο Κριστιάνο έφτασε τα 100 με την φανέλα της Γιουνάιτεντ και έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής στην ιστορία που έχει σκοράρει τουλάχιστον 100 γκολ σε Premier League (Μάντσεστερ Γ.) και La Liga (Ρεάλ Μαδρίτης) καθώς και σε Champions League, αλλά και με την Εθνική Πορτογαλίας.

Ο Ρονάλντο όπως και στο Ανφιλντ, καταχειροκροτήθηκε από το κοινό της Αρσεναλ στο 7ο λεπτό, με τους Λονδρέζους να δείχνουν με αυτόν τον τρόπο την συμπαράστασή τους στον Πορτογάλο για το οικογενειακό του δράμα.