Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ: Έφτασε τα 800 γκολ ο Ρονάλντο, ισοφάρισαν σε τρία λεπτά οι «Κανονιέρηδες» (vids)

Βασίλης Μπαλατσός

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με το 800ο γκολ της καριέρας του ανέτρεψε το σκορ στον αγώνα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Άρσεναλ, όμως οι «Κανονιέρηδες» ισοφάρισαν μέσα σε τρία λεπτά με τον Όντεγκαρντ.

Καταιγιστικός είναι ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Άρσεναλ. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε τη (προσωρινή) ανατροπή για του «Κόκκινους Διαβόλους», καθώς στο 52' μετά από ασίστ του Ράσφορντ έκανε το 2-1, όμως τρία λεπτά αργότερα, στο 55', ο Όντεγκαρντ εκμεταλλεύτηκε το γύρισμα του Μαρτινέλι και έφερε το ματς στα ίσα, κάνοντας το 2-2. Το γκολ του Πορτογάλου σταρ είναι ιστορικής σημασίας, αφού έγινε ο πρώτος παίκτης που φτάνει τα 800 γκολ στην ιστορία του αθλήματος.