Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Ο Σαλάχ γράφει το 4-0 και οι Κόκκινοι Διάβολοι... αρνητική ιστορία (vid)

Ονειρική Λίβερπουλ στο πρώτο μέρος με τον Σαλάχ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0 (45+4') την ώρα που η Γιουνάιτεντ γράφει αρνητική ιστορία με τέσσερα εις βάρος της γκολ σε ένα μόνο ημίχρονο!

Ντέρμπι μόνο στα χαρτιά... Η Λίβερπουλ κάνει πλάκα στο πρώτο μέρος απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με την Κόκκινη παρέλαση να σταματάει στα τέσσερα γκολ! Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+4') οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν εκ νέου την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας, με τον Σαλάχ να μετουσιώνει την ευκαιρία στο 4-0 με όμορφο πλασέ στην κλειστή γωνία του Ντε Χέα.

Αρνητική ιστορία για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αφού είναι η πρώτη φορά ever στην Premier League που δέχεται τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Η... αρχή του εφιάλτη ξεκίνησε με τον Κεϊτά να ανοίγει το σκορ (5΄) και οκτώ λεπτά αργότερα ο Ζότα διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Στο 38΄ο Σαλάχ έκανε το 3-0 και δέκα λεπτά αργότερα ολοκλήρωσε ένα φανταστικό 45λεπτο για τους Κόκκινους με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.