Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Ιστορικός Σαλάχ στο «Ολντ Τράφορντ», 0-3 στο 38'! (vid)

Σαλάχ - Κεϊτά άλλαξαν ρόλους κι ο Αιγύπτιος σταρ τιμώρησε για τρίτη φορά σε 38 λεπτά την άμυνα της Γιουνάιτεντ, γράφοντας ιστορία με γκολ σε τρεις διαδοχικές εμφανίσεις στο «Ολντ Τράφορντ»!

Ο Μο Σαλάχ έκανε ό,τι χρειαζόταν για να βρει η Λίβερπουλ δύο γκολ μέσα σε μόλις 13 λεπτά κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Με τη φόρμα που διανύει, όμως, αυτό που του έλειπε περισσότερο ήταν το δικό του γκολ. Και το βρήκε στο 38ο λεπτό, σκορπίζοντας την άμυνα των Κόκκινων Διαβόλων και πετυχαίνοντας μοναδικό ρεκόρ-παράσημο στο «Ολντ Τράφορντ».

Αυτή τη φορά ο Ναμπί Κεϊτά μετατράπηκε σε δημιουργός και σέρβιρε το 3-0 της Λίβερπουλ στον Σαλάχ, ο οποίος έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία που σκοράρει σε τρία διαδοχικές εμφανίσεις στο «Θέατρο των Ονείρων». Παράλληλα, σημείωσε σερί 10 αγώνων με γκολ σε όλες τις διοργανώσεις, το κορυφαίο του σερί με τη Λίβερπουλ στην μόλις τέταρτη φορά που συμβαίνει στα Top-5 πρωταθλήματα από το 2017!