Κάνει πλάκα ο Βάρντι με το Big - 6

Συνολικά 40 γκολ έχει πετύχει ο Τζέιμι Βάρντι κόντρα στο επονομαζόμενο «Big 6» της Premier League.

Λιγότερο από 1 λεπτό χρειάστηκε ο Τζέιμι Βάρντι το απόγευμα του Σαββάτου (16/10) για να σκοράρει και να αναγκάσει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να χάσει τη γη κάτω από τα πόδια της και τελικώς το ματς κόντρα στη Λέστερ.

Ο Μάρκους Ράσφορντ είχε φέρει το παιχνίδι στα ίσα για τους «κόκκινους διαβόλους» στο 82ο λεπτό (2-2). Και τότε ο δεινός εκτελεστής σκόραρε βάζοντας εκ νέου μπροστά στο σκορ τις «αλεπούδες», που τελικά πήραν και τη νίκη με 4-2.

Αυτό το τέρμα ήταν το υπ' αριθμόν 40 κόντρα στο Big-6 της Premier League.

Ο Άγγλος στράικερ έχει σκοράρει 11 φορές εναντίον της Άρσεναλ, 8 φορές με αντίπαλο την Μάντσεστερ Σίτι, έχει βάλει 8 τέρματα στη Λίβερπουλ, 8 στην Τότεναμ και 5 στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.