Σνάουτσνερ: «Αξίζαμε τη νίκη, θέλαμε να δείξουμε τη δύναμή μας»

Την ικανοποίησή του για το 1-0 επί του Ολυμπιακού, εξέφρασε ο ο άμεσος συνεργάτης του Πάμπλο Γκαρσία, Μίροσλαβ Σνάουτσνερ, χαρακτηρίζοντας δίκαιη τη νίκη του Δικεφάλου του Βορρά.

Χάρη στο τέρμα του Παναγιώτου, ο ΠΑΟΚ, πήρε το πολυπόθητο τρίποντο κόντρα στον Ολυμπιακό και διεύρυνε το αήττητο του σερί στο πρωτάθλημα. Ο Σνάουτσνερ, δεν θα μπορούσε παρά να μην είναι χαρούμενος για τη νίκη την οποία πήραν οι «ασπρόμαυροι».

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της NOVA:

«Μπήκαμε πολύ δυνατά στο ματς, το θέλαμε πολύ. Θέλαμε να δείξουμε την δύναμη μας στην έδρα μας, ότι είμαστε καλή ομάδα.

Κάναμε ένα καλό παιχνίδι, με εξαίρεση τα πρώτα 15 λεπτά στο δεύτερο μέρος. Αξίζαμε την νίκη, είχαμε στο πρώτο ημίχρονο δυο καλές ευκαιρίες. Ο Ολυμπιακός είναι μια καλή ομάδα και ελπίζω ο κόσμος να το χάρηκε το παιχνίδι που το είδε από την τηλεόραση.
Ξέραμε τις αδυναμίες του Ολυμπιακού αλλά και τα δυνατά του σημεία, εμείς δουλέψαμε τα στημένα και αυτό φάνηκε Είμαστε ευχαριστημένοι και από το αποτέλεσμα και από την νίκη».