Μουντιάλ 2022: Φέλιξ και Λεάο έγραψαν το 3-1 μέσα σε δυο λεπτά για την Πορτογαλία (vid)

Εκρηκτικό δίλεπτο για την Πορτογαλία η οποία με σκόρερς τους Ζοάο Φέλιξ - Λεάο και με... σερβιτόρο Μπρούνο Φερνάντες (δυο ασίστ) έφτασε στο 3-1 κόντρα στη Γκάνα.

Δυο λεπτά αρκούσαν στην Πορτογαλία για να καθαρίσει μια και καλή τον αγώνα απέναντι στην σκληροτράχηλη Γκάνα. Παρά την ισοφάριση των Αφρικανών με τον Αγιού, οι Ίβηρες βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα για να ανακτήσουν το προβάδισμα και να βάλουν πλώρη για μια ιδανική πρεμιέρα. Αρχικά στο 78΄ο Φερνάντες έβγαλε τον Φέλιξ στο τετ-α-τετ με τον τελευταίο να εκτελεί για το 2-1, ενώ δυο λεπτά αργότερα σέρβιρε και το τρίτο γκολ της Πορτογαλίας με εκτελεστή τον Λεάο που βρήκε δίχτυα με ψύχραιμο πλασέ.